Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most, hogy tilos a hálapénz,...

Bálint120 kérdése:

Most, hogy tilos a hálapénz, hogyan kell vagy nem szabad az orvosoknak pénzt adni? Pl boritékban, csak ajándékot, sehogy, egyéb éspedig...

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minimálbér 5%-ig adható ajándék
2021. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Penzt ne adj.

Ha elfogadja, akkor valami ajandekkal keszulhetsz, de peldaul az en orvosom mar azt se fogadta el.

2021. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sehogy és semmit.


Adni, és elfogadni is bűncselekmény.


" Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény jelentős változásokat hoz az egészségügy területén. A törvény január 1-én hatályba lépett rendelkezései alapján kiegészült a Büntető törvénykönyv korrupciós bűncselekményekre vonatkozó része, és az idei évtől akár egy évig tartó szabadságvesztéssel is büntethető az, aki hálapénzt ad vagy fogad el.


A módosítás következtében az egészségügyről szóló törvény is kiegészült további rendelkezésekkel, amelyek rögzítik, hogy az egészségügyi dolgozók az egészségügyi szolgáltatás nyújtásáért az esetleges jogszabályban meghatározott térítési díjon felül semmilyen további ellenszolgáltatást, előnyt nem kérhetnek és nem fogadhatnak el.


A hatályba lépett szabályozás az egészségügyi dolgozó számára a mindenkori havi minimálbér 5%-át meg nem haladó értékű ajándéktárgy egyszeri alkalommal történő elfogadását teszi lehetővé. Ez a jelenlegi minimálbér alapján körülbelül 8000,- Ft-ot jelent, ha valaki hosszabb időn át szorul ápolásra, akkor az ajándékozásra kéthavonta kerülhet sor. "

2021. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Ugye senki nem gondolja komolyan hogy (többek között) ez a törvény működni fog?
2021. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
4, hidd el működni fog mert tényleg ellenőrzik. Volt is már orvos akit meghurcoltak miatta, bilincsben vitték el a rendelőjéből miután pénzt fogadott el, ha nem olvastad a hírekben.
2021. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Magunk két hete két orvost vittek el bilincsben, csak mondom.
2021. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hat pedig nagyon ugy tunik, hogy mukodik, mert tenyleg nem fogadjak el. Biztos van meg, aki megkockaztatja, de passz.

De akkor ezek szerint 4-es nem volt dolgod orvossal, nem mutottek, nem szultel, nem allsz kezeles alatt januar ota,mert akkor tudnad.

Orulj neki.

2021. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Hol éltek ti? Ebben az országban "példát kell statuálni" később pedig (min régen a gázolaj szőkítők, a kifizetés nélküli liba felvásárlók) ezekből a "meghurcolt" emberekből lesznek államfők és miniszterek.
2021. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak nehogy ilyen törvényt a képviselőkre vonatkozóan is hozzanak, mert akkor tényleg bezárhat a kiüresedett Parlament 🤓
2021. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
#7-es ha már személyeskedsz. De, volt dolgom orvossal, idős apósoméknak még többször. Csak egy eset, viszonylag kicsi, de daganat miatt sürgős és veszélyes műtét lefolyása: Orvos: sürgős lenne elvégezni a műtétet mert ez a fajta daganat nagyon sok esetben okoz áttétet. Én: köszönöm, akkor szeretném minél előbb megműttetni a Papát. Orvos: sajnos a következő 3-4 hónap már be van telve, de ha rá bírnak szánni valamennyit akkor magán úton elvégezhető. Én: igen, szeretnénk magán úton elvégeztetni. Orvos: Ma délután be bírják hozni a Papát? Én: megkapaszkodtam egy székben mert majd el ájultam: Igen, be tudjuk hozni. Bevittük, (nem a házához hanem a kórházba ahol a TB épületében a TB eszközeivel, szerszámaival, gyógyszereivel elvégezte a negyed órás műtétet.Nem HÁLAPÉNZT adtunk.
2021. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!