Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pànikroham tör ràm amióta...

Pànikroham tör ràm amióta anyukàm meghalt, mennyire normàlis? Mi a megoldàs? Többi lent

Figyelt kérdés

Anyukàm 4 hónapja vàratlanul rosszul lett, újra kellett èleszteni, ami sikerrel jàrt de sajnos a szervezete nem bírta feldolgozni ès meghalt. (Ott voltam, volt mentőhelikopter meg minden ) 3 hete a gyerekem megszèdült ahogy vette fel a cipőjèt ès megszèdült èn kaptam el azóta többször pànikrohamom volt

Munka előtt veszek be fèl frontint hogy legalàbb birjam. De valami màs megoldàst szeretnék talàlni. Ès talàn az a legrosszabb hogy sírni se tudok egyszerűen csak gyűlik a feszültsèg, ès nèha azt èrzem megörülök 😭😭



2021. okt. 28. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem édesanyád miatt. A kisfiad nem fog meghalni nyugodj meg. A fiatal szervezete jobban bír mindent.

Gyógyszert szedni nem hoz tartós hatást, így azt tudom mondani hogy ne az legyen a mankód.

Nyáron nekem is volt pánikrohamom. Nem is egy. Nekem szív és érrendszeri panaszaim vannak és ugye a pánikroham hasonló tünetekkel jár mint egy szívroham. Augusztusban az egyik napon hajnalban kihívtam a mentőket mert nem akartam kockáztatni. Bent a Honvédkórházban jól kivizsgáltak és nem volt semmi szerencsére.

Utána néztem interneten tippeket hogy hogyan lehet enyhíteni a tüneteken.

Sajnos a pánikbetegség öngerjesztő vagyis attól is kaphatsz pánikrohamot hogy félsz hogy pánikrohamod lesz (pl. egy olyan helyen ahol nem akarod hogy rádjöjjön. Étterem, mozi, vezetés közben stb.)

Pánikrohamkor általában gyorsan és felületesen kezdjük venni a levegőt. A megoldás erre hogy vegyük lassan, mélyen és egyenletesen hogy lenyugodjunk.

Végül a személyes tapasztalatomat tudom még megosztani. Az az elvem hogy ha valamitől félek akkor beleugrok a közepébe minthogy elmeneküljek tőle mert elmenekülni nem lehet.

És lekopogom de azóta nem volt pánikrohamom amióta nem félek hogyha előjönne.

2021. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Keress egy olyan embert, aki ért a lelki folyamatokhoz, tudja mi zajlik az embertben. Direkt nem irom, hgy pszichologust mert nagyon nagy előítéletek vannak társadalom szinten bizonyos szintjén velük szemben. A másik tábor már tudja, hgy manapság teljesen általános dolog felkeresni őket és hozzáértő segítséget kapni. Rengeteget tud egy JÓ szakember segíteni az önismeretben mert ez kell ahhoz hogy tudjuk mi miért történik bennünk és kezelni is tudjuk
2021. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!