Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi aza angina pectoris?

Mi aza angina pectoris?

Figyelt kérdés
Mellkasi fájdalom? És olyankor kapkodsz a levegőért ? Mert nekem is szokott ilyen lenni és nagyon bepánikolok tőle és szorongok is, vajon nekem is az van? Voltam régen, ekgn, szívultrahangon de azt mondták minden rendbe, sportolok is, és mindjárt már sportolni se merek, mert érzek egy csomó minden tünetet, ez az lehet angina pectoris?
2021. nov. 2. 10:57
 1/9 A kérdező kommentje:
20/F
2021. nov. 2. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Koszorúérgörcs. Menj kardiológushoz!
2021. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nekem ez van?
2021. nov. 2. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt mi mondjuk meg??

"Tünetei hasonlóak a szívizominfarktuséhoz (szegycsont mögötti szorító-markoló-nyomó jellegű fájdalom). Jellegzetes kisugárzási helye van: ezek szerint kisugározhat a bal vállba, illetve karba (klasszikus esetben a bal kéz negyedik ujjáig), kisugározhat még vállba lapockák közé, nyakba, valamint az epigasztriumba (gyomorgödörbe) is. A fájdalomhoz gyakran fulladásérzés és halálfélelem társul. Gyakran kísérő tünet a gyengeség, illetve az ájulásérzet. A bőr sápadt, verejtékes, a vérnyomás rendszerint alacsony, de az infarktus kezdeti stádiumában az adrenalin felszabadulása miatt emelkedhet. Ez kiválthatja a beteg halálfélelmét, emiatt pszichikailag is súlyos az anginarohamos beteg helyzete."

Ezt érzed?

2021. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet panik és szorongás miatt érzek ezt?
2021. nov. 2. 11:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Mitől pánikolsz? Csúnyán néz rád a helyesírási szótár?
2021. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudok helyesen írni hidd el :)
2021. nov. 2. 11:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs fájdalmam csak fulladás érzés
2021. nov. 2. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!