Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha voltam Covid fertőzött,...

Ha voltam Covid fertőzött, akkor is adassam be a harmadik oltást?

Figyelt kérdés

Februárban elkaptam a kovidot igazoltan. Májusban felvettem az első oltást, június végén a másodikat (Pfizer). Először azt mondták, hogy aki elkapta a kovidot annak egy is elég lenne, de két oltás jóval hosszabb védelmet nyújt, mint annak, aki nem volt előtte kovidos. Mondom beadatom magamnak, hogy a védettségi igazolványom ne fél éves legyen, most eltelt 4 hónap a második oltás óta.


Azt mondják, hogy akinek 4-5 hónapnál régebbi a második oltása, annak érdemes lehet harmadikat felvenni. Én egyelőre nem akarnám felvenni. Nekem is érdemes lenne, vagy így azért én jobban védve vagyok, hogy természetes immunitásom is volt, és arra kaptam rá?



2021. nov. 4. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csináltatnék ellenanyag tesztet és ha az magas, akkor várnék még a harmadik oltással.
2021. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is februárban voltam covidos. Az 2 oltast május-júniusban kaptam meg (moderna). Szeptember közepén volt ellenanyag tesztem, ami kimutatta, hogy ultramagas a védettségem és eszerint nem szükseges még a 3. oltás. Ennek ellenére most október közepén elkaptam a covidot és ugyanolyan rossz volt, mint amikor oltatlanul kaptam el. :'D Én úgy látom, hogy a magas védettség se ér sokat a vírusmutáns ellen, vaaaagy 1 hónap alatt teljesen lecsökkent az ellenanyag-szintem, ami elég irreális lenne de már nem fogom megtudni, és nem is értek hozzá csak találgatok.

Visszatérve a kérdésedre, szíved joga hogy felveszed-e a 3. oltást, ha te úgy nyugodtabb vagy, akkor adasd be inkább. Mivel nagyjából egyezik a betegségünk és az oltasink időpontja én azt mondanám lehet neked is magas az ellenanyag-szinted még, de ezt ugye teszttel lehet ellenőrizni, csak hát annak is megvan az ára. Én biztos nem adatok be 3. oltást ezek után, de ha nem lettem volna covidos most, akkor sem terveztem. Talán majd jövő év marciusa körül, ha a helyzet úgy kívánja.

2021. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 ez eléggé nyomasztó. Magyarul semmit nem ér az antitest méregetés, az sem, ha voltam már kovidos, nem garantál az oltás sem megfertőzhetetlenséget, tulajdonképpen akkor mi ér valamit? Az oltás legalább a poszt kovid tüneteket enyhíti?

Vagy nagyságrendekben egyébként bizonyított, hogy az oltottak túlnyomórészt sokkal enyhébb tünetekkel átvészelnek egy fertőzést egy-két kivételtől eltekintve?


Nekem nem is a koviddal volt bajom, azt enyhe tünetekkel átvészeltem 5-6 nap alatt, de utána navyon megviseltek a poszt kovidos tünetek, főleg a koncentrációm nem volt a toppon, ami nagyon gàtolt a tanulásban.

2021. nov. 7. 11:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!