Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek orvos?

Bencevagyok17 kérdése:

Hogyan lehetek orvos?

Figyelt kérdés

8. Osztályos vagyok pályaválasztás előtt állok.

Vetési emelt bioszra gondoltam Veszprémben.

Gyermekorvos szeretnék lenni.

Hogy felvegyenek majd egyetemre emelt bioszból kell csak érettségi?Vagy még valami emelt tárgyból kell?Tényleg kell fizetni az egyetemen?

Hány éves így az egyetemi képzés?

Köszönöm!



2021. nov. 4. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettő emelt érettségi kell. Egy bioszból. Egy pedig tetszés szerint vagy fizikából vagy kémiából.


Ha sok pontot szerzel a jól sikerült érettségikkel, felvesznek nem fizetős szakra. Ha ott tudod teljesíteni a tárgyakat, akkor nem is raknak át fizetősre.


6 év az általános orvosi kar, ha nem csúszol. Utána kell szakosodni és szakirányonként változik, hogy az hány év még.

2021. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
miért akar mindenki gyerekorvos lenni?? Nekem is az összes orvos ismerősöm az lett. bakker. az egyetlen dolog, amiől sosem fogok profitálni
2021. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Az orvosihoz bioszból és vagy fizikából vagy kémiából kell emeltszintű érettségit tenni. Én személy szerint jobban ajánlom a kémia emeltet, mert sokkal fontosabb, mint a fizika.

Emellett ha felvesznek állami képzésre, akkor nem szükséges a tandíjat fizetned majd.

És a képzés pedig 6 év (azaz 12 félév). Ezek után még végezhetsz el mesterképzést vagy szakosodhatsz valamilyen irányba (neurológus, kardiológus, stb.).

Remélem tudtam segíteni :D

2021. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2021. nov. 4. 20:07
 5/7 anonim válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, biosz és kémia/fizika emelt, ezekből jó sok pont és bent vagy államin (bár elég sokszor előfordul, hogy magasabb önköltségesen a ponthatár, mint államin). Az általános orvosi csúszás nélkül 6 év, ha jól tudom a csecsemő- és gyermekgyógyászat még erre rá röpke 5 év, azaz összesen 11. Egyébként persze motivációnak jó, de ajánlatos nem behatárolni már az elején, hogy milyen orvos szeretnél lenni, érdemes nyitottnak lenni más területek felé is, hátha lesz, ami még jobban megtetszik.

A képzés maga nem fizetős, ha államilag támogatottra mész, de ettől függetlenül azért kell rá pénzt fordítani.

2021. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-nak:

Az orvosi osztatlan képzés, vagyis NINCS utána mesterképzés (kicsit ferdítve: alapból mesternek számít). Utána már a PhD jön, ha valaki kutatói irányba menne.

Viszont a 6 év egyetem után jellemzően meg 5 év szakosodás van (pl. gyerekorvos, de a sebész még +6 év az egyetem után). És csak szakvizsga után lehet önállóan boldogulni (vagyis 11-12 év még gimi után).

2021. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Orvosként úgy hogy havi másfél milliót keresek azt kell, hogy mondjam, rohadtul nem éri meg ez a szakma.


De hogy normális választ is kapj, a Vetési biológiai nagyon jó alap kezdésnek.

2021. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!