Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki kezelheti a röntgengépet?

Kretens kérdése:

Ki kezelheti a röntgengépet?

Figyelt kérdés
A műtőssegéd műtét közben utasitható röntgenezésre?Igaz hogy van egy öt évente meghosszabitásra kerülő bővitett sugárvédelmi oktatás melynek végén van egy tesztirás és van egy szóbeli része is de ez egyenértékü a röntgen asszisztens végzettséggel?Ha egy kórház utasitásba adja melyről papir is készül hogy a műtőssegéd kötelezhető röntgenezésre műtét közben és ezen a papiron szerepel mondjuk az ápolási igazgató a managment és a műtőblokk vezetőjének az aláirása akkor az már törvényes és minden rendben van?Kié a felelősség?Vajon ilyenkor a betegnek joga van tudni műtét előtt hogy a röntgengépet nem röntgen asszisztens fogja végezni ami egy három éves képzésen alapuló szakma?
2021. nov. 7. 00:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Én is úgy tudtam: az orvos, vagy leginkább a röntgen asszisztens az, aki kezeli az RTG gépet. Képesítés nélkül, ez nekem is tök új. Már itt tart az egészségügy? Szomorú.

(egy kiégett ápoló)

2021. nov. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Műtőben nincsen RTG asszisztens. A RTG-t a műtőssegéd kezeli úgy, hogy egy orvos ott áll mellette és mondja, hogy mit, hogyan csináljon. De tulajdonképpen mi is a problémád?
2021. nov. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Első, az a szomorú, hogy fogalmad sincs a traumatológiai műtétek menetéről, láthatóan soha, egyetlen ilyen műtéten nem voltál de sápitozni azt tudsz...
2021. nov. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2..3..Csak a probléma az hogy például ha lebetegedne sok műtősnő akkor odaállithatják a műtőssegédet hogy akkor most te műszerelsz?Vagy megmutatják hogy hogyan kell katéterezni és akkor ezentúl azt is a műtőssegéd végzi?De egyébként csak egy egyszerű példa.Mi van akkor ha hiba csúszik be egy műtétnél mondjuk egy combcsont vagy combnyak műtétnél mert mondjuk éjszaka ügyeletben van a műtét és már nincs mindenki a toppon az orvos sem és rossz szögben van a képalkotó beállitva és a szegek nem jó szögben lesznek befúrva és emiatt újabb műtét vár majd a betegre?De több példát is felhozhatnák.Akkor ki lesz a felelős?Mert úgy néz ki hogy mivel megmutatják hogy hogyan kell kezelni a röntgengépet és ezt aláirod hiába szerepel a papiron hogy utasitás tehát nem önként vállalt azt fogják elővenni aki kezelte a gépet.
2021. nov. 7. 09:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Öreg akkor ne legyél műtőssegéd. Probléma megoldva. A műtőssegéd feladata a RTG kezelése a műtőben. Több kórházban dolgoztam, számos műtőben jártam, mindenhol a segéd kezeli.


Ha rosszul van beállítva a gép az pedig egyből látszik a képen, egyébként pedig az operáló orvosé a felelősség. Szóval rohadtul nem értem a hisztit.

2021. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5..Látom nem jött át hogy mi ezzel a probléma.Érdekes hogy ADS-gép kezelését sztentelésnél már a röntgen szakaszisztens végzi pedig funkcióját tekintve semmi különbség nincs ugyan úgy az adott testfelülethez van állitva és az orvos utasitására képnézés.Itt arról van szó hogy adott kórházakban ha vannak létszámhiányok bizonyos szakterületeken akkor érdekes módon képlékennyé válik a szakmák közötti különbség és elvileg a hasonló de mégsem ugyan azon a szakterületen dolgozót kötelezhetik az elvégzésére?Elég ha csak megmutatják hogy hogyan kell aztán már csinálhatod is?Egyébként már egyre kritikusabb az a helyzet az egészségügyben hogy minél kevesebb emberből minél többet kisajtolni.De akik ezt kitalálják ők csak hiznak és nem ők izzadnak.
2021. nov. 7. 17:49
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Jaaa hogy az nem tetszik, hogy dolgozni kell...
2021. nov. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7..Te sosem dolgoztál egészségügyben mert akkor nem irnál ilyet.Megnéznélek egy ügyelet után hogy milyen arcot vágnál főleg ha a 24-órából gyakorlatilag 20-at a műtőben töltenéd ..tudod nappal elektiv utánna éjszaka az akutak.
2021. nov. 8. 00:13
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Két évet nyomtam le aneszt rezidensként. Töltöttem 24ből 20 órát műtőben csak míg te egy szimpla betanított munkát végzel rajtam a beteg élete múlott.

Elhiszem, hogy egyszerűbb vakarni a töködet és néha beadni a műszert mint a RTGt húzkálni, de ez a feladat, ha nem tetszik lehet másik munkát keresni.

2021. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9..had kérdezzek valamit..centrális vénát szúrni nektek is kell..namost ezt egy intenzives nővér elvégezheti? mondjuk mert megmutatták hogy hogyan kell?Ne légy naiv és ne nézd le a másik munkáját mert pontosan tudnod kell hogy ez egy team munka és ha az egyik fogaskerék megakad vagy kiesik az lelassitja a folyamatot.Egy műtőssegédnek gondolkodás nélkül tudni kell műtét közben egyből beadni sterilen bármit kérnek.És bizony nem kevés dolog amit fejben kell tartani.Ő fekteti a beteget ő ellenőrzi és az ő felelőssége minden műtét előtt ellenőrizni hogy minden technikai eszköz megfelelően működik e és rendelkezésre áll.Neki tudni kell minden műtéthez tartozó műszertálca összes műszerének nevét és hogy mire használják.A műtő fertőtlenitését is ő végzi de még sokáig sorolhatnám mi mindent el kell végeznie.Ja hát persze a röntgenezés már nem oszt nem szoroz.Ha anesztes orvos vagy képzeld el hogy nincs aszisztensed és még az ő feladatát is neked kéne elvégezni.Hát az már tényleg nem lenne neked szinte semmi felszivod magad pluszban az altatószereket meg a többi hatóanyagot ami kell meg dokumentálod és szinezed huzod a vonalakat az altatási jegyzőkönyvön.Na ilyen kis plusz nekünk a röntgenezés.Én sem nézem le azt aki intubál extubál meghatározza a vércsoportot pd-kanült szúr gerincérzéstelenitést végez ha éppen nem muszály altatni.Tudod megtanulni sok mindent meg lehet de ez nem mindig jár inteligenciával.Ne nézd le a műtőssegédeket mert te épp egyetemet végeztél.
2021. nov. 8. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!