Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sport hosszútávú hatása...

Sport hosszútávú hatása egészségre nem hazugság?

Figyelt kérdés

Láttam fotókat hogy már 30 éve a 90-es években is léteztek edzőtermek, sportoltak emberek. Ha a sport hosszútávon fitten, egészségesen tartja az embereket, akkor jelenleg az edzőtermekben jó néhány 60-70 éves sportos öreget kellene látnunk, de én még sosem láttam egyet sem. Hol vannak?


Erre mindig az a válasz hogy mert 60-70 évesen már mindenki beteg és fáj mindene, na de akkor azok is akik 30-40 éves folyamatosan sportolnak?



2021. nov. 7. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyhén szólva ostoba a kérdésed. Attól még, hogy te nem látsz idősebb embereket sportolni, az nem jelenti azt, hogy az öregkor közeledtével mindenki abbahagyha a mozgást. Elárulom, hogy nem csak az edzőtermi sportok léteznek. Séta, kocogás, futás, túrázás, tenisz, sját testsúlyos edzés, labdasportok...

Az rendszeres sport egészségre gyakorolt hatásait pedig nem részletezem, mivel rengeteg tanulmányt találsz róla az interneten. Ha tényleg érdekelne, akkor utána is néznél.

2021. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én bizony szoktam látni időseket az edzőtermekben, elég rendszeresen, igaz nem kérdezem meg, hogy hány éves, de látszik rajta, hogy nem fiatal. vagy olyan helyekre jársz, ahová valamiért nem járnak, vagy nem akkor járnak, amikor te, vagy csak jobban ki kellene nyitnod a szemed.
2021. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 1

# 2


Magyarországon sokkal több az idős ember. Ebből logikusan az következne hogy a sportokban is nagy számban kellene jelen lennie időseknek, de ha pl. bemegyek egy edzőterembe vagy futóversenyre, mondjuk 90%-ban 20-30 körüli embereket látok.


Szóval ha igaz az hogy a sport hosszútávon jó hatással van egészségre, akkor a 30 évvel ezelőtti 20-30 éves emberek hová tűntek el az edzőtermekből? Hol vannak?

2021. nov. 7. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kifogást keresel, hogy ne sportolj? Látom provokatív kérdést fel tudsz tenni, de a dolgoknak való utána nézés már nem megy. Még mindig képtelen vagy megérteni, hogy az embereknek minimum a fele, de inkább nagyobb része nem edzőtermekben sportol? Ráadásul, ha valaki az edzőteremben kezdte, az nem jelenti azt, hogy egész életében csak ott edz és nem tér át más sportra.
2021. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alain Delon ***** válasza:
30 éve nem volt olyan elterjedt az edzőterem, mint ma. Szóval akiket keresel, nem is léteznek.
2021. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem ment meg a haláltól.


Az meg hogy ki meddig él az főleg genetika. Az is igaz hogy egy elhízott láncdohányos korán hal.


A sportot is lehet túlnyomni. A testépítőknek, és legfőképpen azok akik kokszolnak, megnagyobbodik a szíve hogy több vért tudjon pumpálni és emiatt a szív hamarabb is elhasználódik.

A másik a táplálkozás miatt a máj,vese, behalnak.

Az is lehetséges hogy erőlködés közben elpattan egy agyi ér. És az illető agyvérzést kap.

Szóval mindenki sportoljon csak ne vigye túlzásba.

2021. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha az idősek edzőterembe járnának, e lennél az első, aki kinézné onnan őket. Szerencsére idős korra megjön a kellő önkritika, és a fiataloktól távol vezetik le az amúgy jelentősen lecsökkent mozgásigényüket.
2021. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!