Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért sós a könnyünk ?

Miért sós a könnyünk ?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Mert só van benne
2021. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rákerestem, első találat egy női oldal.

Ott hasznosabbat olvashattál volna, mint itt. Bár nem túl értelmeset írnak, az oldal szerint azért sós, mivel testünk is sós, sós a vizelet, sós az izzadság, sós a vér.

De ez nem kielégítő válasz. A nyálunk sem sós például.


Én szerintem azért sós, mivel a könnynek fertőtlenítő hatásúnak kell lenni, ezt megerősíti a következő találatban leírtak.


Az újabb találatban írják a legvalószínűbb lehetőséget hogy mitől sós a könny, az előző fertőtlenítő hatás is helyt álló, de itt pontosabb képet kapunk, ez pedig az hogy a könny hasonló a vérhez (ezért vannak olyanok akik, valami nem megfelelő működés miatt vért könnyeznek). Mivel azt írják a "szakértők" a vérplazmáéhoz hasonlítják a könny állagát.

2021. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszont korábban feltettek egy érdekes kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__8772..


Dehát a könnynek semmi köze a sóhoz. Csak sós ízűnek érezzük.

Bár nem tettem még sót a szemembe, de nem is ajánlom. Valaki már letesztelte:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__3425..

Az intelligencia szintek itt is megmutatkoznak.

2021. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi !
2021. nov. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!