Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen bajom lehet hogyha...

Milyen bajom lehet hogyha rohadtul nem értem a matekot?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a matekinget. Nem reklám ez az oldal mentett meg egyetemen. Középiskolás matek is van benne és a bevezetőanyagok ingyen vannak.

Ha meg előfizetnél úgy meg kb 4000/6 hónap

2021. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Megbuksz. Meg az életben át fognak vágni ott ahol számokról, kamatokról és hasonlókról van szó. Elvágod magad egy csomó jól fizető területtől (IT, mérnöki, gazdasági)
2021. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Rossz tanár, értelmi fogyatékosság, diszkalkulia vagy kimaradt valahol egy rész és nem tudod felvenni a fonalat.


Nekem pl. a tesóm egyik évben ötös volt, a kövi tanáránál majdnem megbukott félévkor, mire kapott magántanárt és utána egy év múlva javasolta neki az a tanár, akinél bukásra állt, hogy menjen emeltszintű érettségire, mert az osztály egyik legjobb diákja volt (amúgy a tesóm humán beállítottságú).


A középsulis feladatok nem olyan nehezek, hogy egy nem értelmi fogyatékos ember ne tudja kellő oktatással és készüléssel 4-5-re megírni a középszintű érettségit, ha elsős kora óta folyamatosan trenírozzák rá.


Beszélj a szüleiddel, hogy nem kaphatsz-e karira különórákat.

2021. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Melyik részét? Az operátor multiplikátorokkal nekem is mindig problémám volt, meg a Cauchy–Bunyakovszkij–Schwarz-egyenlőtlenség sem ment túl fényesen.
2021. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tom Benko ***** válasza:
Lustaság leginkább. Ha azt várod, hogy minden probléma egy lépesben megoldódjon, ha a feladatmegoldás az, hogy szomorú bociszemekkel nézed a papírlapot, hátha valaki megszán, akkor pedig biztosan.
2021. nov. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ös: miért projektálsz?
2021. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
@6: Ki projektál?
2021. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a közoktatásban meg lehet bukni (én is buktam belőle), érettségi után igazából semmilyen problémád nem lesz, ha mondjuk felsőfokon beszélsz nyelvet, vagy van vmilyen piacképes tudásod.

a reálosok imádják eltúlozni a dolgokat, meg hát valljuk be, általában az empatikus képességeik sem a legjobbak, de ha nem érted a matekot, egyáltalán nem biztos, h azért van, mert lusta vagy.


én vért izzadtam a matekkal, tanultam, mint az állat, és mégis buktam, és érettségin is alig mentem át.

még ma is rohadtul zavar, h a diákéveim nagy része azzal ment el, h tanultam a sok haszontalan baromságot matekból, amit jobbára idegen nyelv ellen beoltott 140ért gürcölő matektanárok életvezetési tanácsokkal is fűszereztek nekem :D


ha újrakezdeném, tuti, h felmentetném magam, egyszerűen nem éri meg annyi fáradságot, energiát pazarolni rá.

engem egyébként a 3.(!) magántanárom rúgdosott át érettségin, előtte kettőt dobtam, mert nem tudták megértetni velem a matekot, hiszen csak 1féleképpen tudtak magyarázni, a 3. volt az, aki

2022. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tom Benko ***** válasza:
@8: Íme, a tudás ellen beoltott ember mintapéldánya. Alapvető haszna van a mateknak, csak éppen ahhoz tanulni kell, nem seggelni, mint ahogy egyesek csinálják. Kb. mint az idegen nyelvek: ha bemagolsz 8-10 mondatot, attól még nem fogod tudni a nyelvet.
2022. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

:”Íme, a tudás ellen beoltott ember mintapéldánya”


kicsit a nagy szád itt a neten, nemde? kíváncsi vagyok, élőben mekkora szád van. próbálná meg ilyet mondani a szemembe.


„csak éppen ahhoz tanulni kell, nem seggelni, mint ahogy egyesek csinálják.”


bár a hozzád hasonlóknak sok értelme nicns magyarázni, ha még azt sem érted, hogy nem mindenki azonos képességekkel születik, és nem mindenkinek van érzéke a matekhoz/nyelvekhez.


a diszkalkulia sem létezik, mi, te majom?


de…a te egyszerű világodban, ha nem megy a matek, nyelv = nem elég szorgalmas vki. ami önmagában nem lenne baj, csak nagyon remélem, a hozzád hasonló idióták nem a közoktatásban helyezkednek el.

2022. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!