Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező lett az óvodátokban...

Kötelező lett az óvodátokban az óvónőknek az oltás?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretnék oltatni, mert megkaptam az elsőt és idegzsábám lett a bal arcomban, valamint testszerte izomrángást.

Azóta átestem a víruson is, mert elkaptam. Az influenzaszerű tüneteket okozott, magas lázt stb., de az közel se volt olyan ijesztő, mint az oltás.

Rengeteg antitestem lett.


Szeretném megkérdezni, hogy az ovikban, ahol dolgoztok kötelező lett?

Tudom szinte rengeteg az olyan ovi, ahol minden óvónő oltott, de bízok benne, hogy nekem nem kell beadatnom majd a másodikat, mert nem volt bajom a fertőzéstől, míg az oltástól igen.

Köszi a segítséget.



2021. nov. 14. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha állami intézmény akkor igen ott kötelező, de vannak magán helyek vagy önkormányzati helyek is ott a tulajdonos vagy a helyi önkormányzat dönti el, szóval valahol kötelező valahol nem.
2021. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na szuper. Remek. Ahj édes istenem.

Jelenleg még tanuló vagyok, de 6 hónapig nem akarok oltatni, mert most estem át és nem játszom ezzel. Azonban mennem kell gyakorlatra:(

2021. nov. 14. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Húgom ovónő, átesett a víruson, nézetett ellenanyagot, meghosszabbíttatta a védettségit. Először azt mondták, kell az oltás. Később kiderült, hogy nem kötelezik, elfogadják a védettségit.
2021. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az jó akkor, köszi!❤
2021. nov. 15. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező; volt tanítvány lelkes óvónő most fog felmondani, mert nincs oltva. A fizetés nélküli szabadságot pedig nem tudja átvészelni.

Én tanár vagyok, rám is kb. ez vár.

Nagyszerű ötlet volt; tényleg...

2021. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia ugyanez nekem is első oltás után, irhatok priviben?
2021. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogyne írhatnál!
2021. nov. 21. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!