Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvostudomány által gyógyít...

Az orvostudomány által gyógyíthatatlannak tartott betegségekre milyen étrend a gyógymódotok?

Figyelt kérdés

Olvasni néha itt, hogy állítólag van valami. Nekem számos krónikus betegségem van, így nyilván örülnék neki.


Nem a sima egészséges életmódra gondolnak, mert sokan élünk eszerint kisebb hibákkal és mégis betegek vagyunk.

Egyébként is mi az egészséges?

Csak a teljesség igénye nélkül:

- ketogén

- paleo

- TÉNÉ

- sima vegetáriánus (nem vegán)

- mediterrán étrend

Etc - megosztó és mindenki a magáéra esküszik.


Ezen kívül van valami?


Mondjuk én csak a gyógyszerekben bízom, enyhe tünetek esetén a gyógynövényekben esetleg. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, én is szeretnék egészségesebb lenni/kevésbé beteg lenni, enyhébb tünetekkel.



2021. nov. 15. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A reflux miatt pedig érdemes lenne elhagyni azt a tejcsokit, de értelek, mert nekem is van egy kis reflux, és még én sem tudtam lemondani róla teljesen, de egy kis akaraterő és pár hét, és teljesen le lehet jönni a cukorról (függőséget okoz). A refluxnak nagyon nem tesz jót a cukor, én mostanában egyértelműen érzékelem. :( egyébként egészségesnek tűnik az étrended, szerintem adj egy kis időt neki, és hidd el, hogy ezzel az étrenddel is sokat teszel az egészségedért.
2021. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Fehér kenyeret maximum vendégségben eszem.


Ha azt enném, ami jól esik, minden nap rizs menne le csirkemellel és napi 2 tábla tejcsokis Milka. Hidd el

:)


A túl ízes dolgokat nem szeretem, egy átlag kajáldában nekem majdnem minden túl sós.


A sört szeretem, nem ízesítem a teát, nagy vízfogyasztó vagyok, relatív sótlanul főzök. Szerencsére mára a csokikat is kezdem túl ízesnek érezni, de még csak kezdem. :D

2021. nov. 15. 14:14
 13/17 anonim ***** válasza:
A tejcsokis milka nélkül nem egy vészes étrend a rizs+csirkemell de előbb utóbb hiányozna sok minden q szervezetedbol. A zöldségeket ne hagyd ki! :) adj egy kis időd magadnak a kísérletezésre, és arra, hogy megszeresd az egészségesebb ízeket. Pl van az a korpovit korpás keksz régen lenyelni alig tudtam, ma már kifejezetten megszerettem, nasinak néha csak azt eszek pár darabot. :)
2021. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én már pár éve úgy gondolom, hogy a csokin kívül egészségesen éltem. A csoki miatt meg volt 10 kiló túlsúlyom. Mármint az ideálistól 10, nem a BMI tetejétől.


Pár hónapja meg egyenesen a fentieket próbálom követni.

2021. nov. 15. 14:25
 15/17 anonim ***** válasza:

Hat akkor csak le kell tenni azt a fránya csokit :)

Nekem egyébként egyszer sikerült, 2 évig nem ettem, és nem is kívántam csokoládét, semmiféle cukrosabb, édesebb kekszet. Az első hét volt a nehéz, a második már alig, utána már nem is kívántam, de sokkal erőteljesebb lett az izlelésem, elkezdtem érezni az ételek valódi ízét, és mindennek,amiben több cukor volt olyan "cukoríze" volt :D nem is értem, miért kezdtem el megint enni :D

2021. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nekem eleve erőteljes az ízérzékelésem. Mondom, kajáldákban minden túl sós. Most is iszom a "fűízű" natúr zöldteát.
2021. nov. 15. 14:38
 17/17 Senior Séf ***** válasza:

Az autoimmun betegségek nem gyógyíthatóak, hiszen az immunrendszer nem felejt. Amire egyszer beindult, arra mindig be fog indulni, hiszen pont ez e védelmi mechanizmus része.

Kérdező, a rejtet gyulladások autoimmun folyamtokra utalnak, vagy legalábbis annak előfutárára, az áteresztő bél szindrómára. Ez ugyanis minden autoimmun betegség alapja és okozója. És az sem véletlen, hogy az élelmiszeripar megjelenésével azonos időben jelentek meg a krónikus betegségek is. Már Hippokratész megmndta; minden betegség a belekben kezdődik.

2021. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!