Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pozitív a covid tesztem,...

Pozitív a covid tesztem, érdemes Favipavirt feliratni? Vagy tényleg nagyon durva gyógyszer?

Figyelt kérdés
2021. nov. 16. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mi nem szedtük, mégis túléltük. Ha lehet, ügyelj a tüdőgyulladásos szövődményre. Ha azzal be kell menned sürgősségire, az maga a pokol. Ha akarod leirom üzenetben. Hányinger ez a magyar egészségügy.

Isten áldjon, kitartás!

2021. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
leírnaád, mik voltak a tünetid, hogy zajlott le az egész? a tüdőgyulladást meglehet valahogy előzni? pl ágynyugalommal, stb..? favipavirral?
2021. nov. 16. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Be vagy oltva vagy sem?

Ha be vagy oltva, és enyhe tüneteid vannak, én nem szedném.

Oltatlanul valószínűleg igen.

2021. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenképp szedni fogom, ha COVID-os leszek. Benne vagyok egy csoportban (Sinopharm-mal oltottak), ott mindenkinek segített.

Azért nagyon nem mindegy, minden esélyt meg kell adni magunknak.

A máj meg majd regenerálódik, akár egy görbe szombateste után.

2021. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem fel se írták, m ikor pozitív lett a tesztem, szerencsére nem is voltak súlyos tüneteim. Húgom viszont kapta, mert ő eleg rosszul volt.
2021. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En 2x Pfizer utan megis beteg lettem. 8 napig kuzdittem egyre magasabb esti lazzal. Ma vegul a dokim felhivtam. Es felirta. Engem megnyugtat. Egyebkent 2014 ben a Favirapirt Japanban kezdtek hasznalni influenza virus ellen. Tehat nem egy uj dolog amirol ne lenne tapasztalat. Azt hogy Covidos vagyok e vagy influenzas meg nem tudni. De valami annyira foldhoz vagott hogy csak pislogok. Utoljara gyrekkoromban volt olyan magas lazam (39.4) hogy elkezdtem elszedulni. Eleg felelmetes. Legzessel szerencsere nincs bajom.
2021. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Én oltatlan vagyok.Ötödik napja nyüvi a szervezetem a köcsög vírus. A házi tesztem pozitív, de hát ez ugy bármi is lehet mert nem csak cov 19 re reagál.

Szarul vagyok, mi tagadás, de semmi szokatlan. Más erősebb náthánál, influenzánál is kb ugyan ezeket éreztem.

Gyerekkoromban voltam szarabbul is sokkal ki tudja milyen virustól, bacitól. Lekopogom, ne is legyen rosszabb.

Holnap kéne mennem hivatalos tesztre, na attol jobban félek mint a covidtol.

2021. nov. 19. 18:51
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

Az az igazsag hogy mindenkire mashogy hat a virus. Akitol en elkaptam oltasellenes es csak enyhe panaszai vannak. Engem meg ugy agyhoz vagott hogy csak pislogok.

Pedig egyebkent mas betegseget influenza natha nem gyakrabban kapom el mint masok. Inflzenzanal is max par nap laz egy het levertseg. De ez 5x annyira megvisel. Az biztos ha meggyogyultam meg utcara is maszkban megyek :)

2021. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!