Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most már egyáltalán nem...

Most már egyáltalán nem hajlandók a háziorvosok felírni a gyógyszereket?!

Figyelt kérdés

Jó egy hete hagytam neki levelet a rendelő postaládájában, hogy a szokásos vérnyomáscsökkentöim irja fel.

Régebben telefinon irattam fel, legalábbis mióta a civid cirkusz van, mert azóta nem lehet csak úgy bemenni feliratni. Egy ideig működött telefonon, aztán miután sorozatba nem vették fel a telefont, a végén még lebasztak, hogy ne zavarjam őket telefono, dobjak be levelet és úgy irják fel. Oké. Egy ideig működött a gyógyszeriratás levélben. Erre most már ha levélben kérem is b..szik rá. Ez a háziorvosom.

Nekem ezek a gyógyszerek egyenlőre fontosak, mivel a vérnyomáscsökkentöket nem lehet csak úgy hirtelen letenni. Szándékomban áll lejönni róla , mert az eü,re nem lehtleht már számítani egyáltalán. Arra nincs pénzem, hogy egy nyamvadt gyógyszert tízezrekért irassak fell magánorvosnál és minek is tenném, ha fizetek épp elég tb-t?!

Idővel teljesen át akarok térni természetes, alternatív gyogymódokra. Patikus is ingerülten mondta, hogy igen, ezt csinálják, nem veszik fel a telefont, nem válaszolnak emailre. Most mit csináljak?

Mi lenne ha beteg lennék (nem krónikus) és rendelésre akarnék jelentkezni?! Szarnak a betegre, azt látom, de hogy egy nyamvadt gyógyszert ne tudjanak felírni, az már több a soknál.


2021. nov. 15. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én háziorvosom most is felírja a gyógyszereket. Még azt is, amit a magánrendelésen javasoltak. Így még olcsóbb is. Sőt fogad betegeket is, igaz csak előzetes bejelentkezés alapján.
2021. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tették fel a felhőbe?
2021. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs recept, menj a rendelőbe és közöld, recept nélkül nem mész el onnan.
2021. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én emailt írok neki, és mindig felirja.
2021. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnél is hasonló a káosz. Már nem is tudom, hogyan lépjek velük kapcsolatba. Olyan rossz ez a bizonytalanság, meg hogy így kuncsorogni kell...
2021. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, most már nem írta fel felhőbe. Hiába hafgytam neki levelet. Emailben még nem próbáltam.
2021. nov. 15. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
E-mailben küld el neki, hogy milyen receptet írjon fel. Ha 5 napon belül nincs fent a felhőben, akkor menj be személyesen és ne érdekeljen, hogy csak előzetes időpont egyeztetés után fogad betegeket. Járványhelyzetben kötelessége, hogy telefonon és/vagy e-mailben rendelkezésre álljon.
2021. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt is csak a telefonos felíratás müködik, akkor felrakják e-receptre.
2021. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!