Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme vitaminokat szedni?

Van értelme vitaminokat szedni?

Figyelt kérdés
Ma megnéztem youtube-on egy egyetemi előadást a gyógyszeriparról, és azt mondta az előadó, hogy az égvilágon semmi értelme vitaminokat szedni, mert annyira kevés kell a szervezetnek, hogy szinte ha parizeren él valaki, akkor is elég vitaminhoz jut. Ez igaz lehet, vagy azért mondta, mert a gyógyszeripar mellett áll, és ugye nekik az az érdekük, hogy minél több ember legyen beteg..? Mi az igazság szerintetek?
2021. nov. 17. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ērtek egyet. Ên szedek sokfélét és látom a hatását. Pl a hajvitamintól kinőtt a hajam elől ami ki volt hullva konkrétan lett egy 8 frufrum míg minden máshol váll alá ér a hajam.
2021. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

A valódi vitaminokat csak receptre lehet kapni. Igazi c-vitamint kilós formában árulják úgy, mint a lisztet.


Pl centrum vitamin egy nagykalap lenyúlás 5000 ft-ért. Bérescsepp szintén.

2021. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Írd le légyszi melyik vitamin ez, mert nekem is hullik. Köszi
2021. nov. 17. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Indokolt esetben igen. Ha #1-nek kinőtt a haja, akkor a szervezetének valami hiánya volt (amit egyébként nem tudtak kimutatni (ha egyáltalán sor került rá) ill. más tünetben nem nyilvánult meg. Kiegyensúlyozott táplálkozás mellett vitaminhiány valóban nagyon ritka. Ezeknek a vitamin készítményeknek a jelentős részében nemcsak valamilyen vitamin van, hanem többnyire más összetevők is, pl. nyomelemek (kötött formában) és akkor a nyomelem bevitel eredményez valamilyen állapot javulást.
2021. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De Neocitránt azt van értelme szerinte szedni ha náthás vagy, jól sejtem? 😀

Gyógyszergyártóknak azt sem hiszem el amit kérdeznek. Nekem jobbat tettek a vitaminok, volt értelme. Igaz, hogy így szegény gyógyszercégek évek óta nem láttak belőlem egy forintot sem 😭

2021. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
En eszrevettem, hogy miota D vitamint szedek, alig hullik a hajam. Szoval valami csak van benne.
2021. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyit az egyetemekről..

Az hülyeség hogy a szervezet kevés vitaminon is elvan. De ez is ember függő.

Az előadónak abban igaza van, hogy a vitaminok (mint tablettáknak, készítményeknek), az égvilágon semmi értelme.

Persze ahogy a hozzászólóktól is láthatjuk, némelyik hatásos, lehet, de ez sem mindenkinél. Hosszútávon viszont pórul fognak járni, a tablettákkal.

2021. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel az élelmiszerekben már alig-alig akad, valahogy csak jobb pótolni. Én liposzómás formában teszem.
2021. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!