Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha volt az óvodában covid-os...

Ha volt az óvodában covid-os gyerek ő meg fertőzte a gyermekedet és/vagy a többieket is a családban?

Figyelt kérdés
Németországi óvoda egy gyerek covid-os lett és félek attól, hogy a többi gyerek is és köztük az enyém is. Nem igen voltak eddig koronás gyerekek és nem tudom mi lesz ha ő is el kapja, de jobb félni, mint megijedni. Ez tegnapelőtt volt, ma már volt teszt minden gyereknek hál istennek negatív lett az eredménye lányomnak. De ki tudja mióta volt beteg a gyerek, és az ottani óvodában nem igen szólnak rá a gyerekekre, hogy ha köhögnek/ tüsszentenek tegyék a kezüket a szájuk elé vagy a könyök hajlatba köhögjenek, hapcizzanak. Szóval mindenki fertőz mindenkit. Esetleg valakinek tapasztalat erről? Vagy, hogy ez gyerekeknél mennyire súlyos ha esetleg a gyermeked már volt covid-os? Esetleg a családban is tovább adta e? Milyen következményei lehetnek? Első sorban saját tapasztalatok érdekelnének.

2021. nov. 18. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az ubokatestvérem lett covidos. A gyereke hozta haza az iskolából, átadta otthon az egyik testvérének meg az anyjának. 🙄 Igen, ez járvány, azok így terjednek.
2021. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen ismerősöm. A gyerek nem betegedett meg nagyon. De a szülei is elkapták.
2021. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

"az ottani óvodában nem igen szólnak rá a gyerekekre, hogy ha köhögnek/ tüsszentenek tegyék a kezüket a szájuk elé vagy a könyök hajlatba köhögjenek, hapcizzanak"

Hiába szólnának rájuk, az ovisok még nem tudnák az ilyesmit kivitelezni, mindenki tudja.

2021. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi most voltunk karanténban. A 4 éves lányom egyik ovis társa és a teljes családjuk volt covidos, a lányomat is tesztelték (pcr), mert köhögött picit. Ő negatív lett, a köhögés csak valami ártalmatlanabb ovis nyavaja volt. Mi (a férjem és én) gyorstesztet csináltunk csak, az is negatív (mi oltva is vagyunk, nyilván a gyerek nem).
2021. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem baj ha covidos lett, ezen mindenki átesik. Be van oltva, nem lehet baja. Azoknak az idiótáknak kell tartaniuk ettől, akik nincsenek beoltva.
2021. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
5 jaja rettegünk is emiatt. Lehet hogy a mi vélt félelmeink helyett a saját valós dolgaiddal kellene foglalkoznod. Valami azt súgja, van ott még megoldandó feladat
2021. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!