Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cataflamra vehetek be Xanaxot?

Cataflamra vehetek be Xanaxot?

Figyelt kérdés
Kb 3 órája vettem be egy 50 mg-os Cataflamot fogfájásra, vehetek be Xanaxot? Pánikrohamom van, és 0.25-ös Xanax szokott segíteni lenyugodni.

2021. nov. 20. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Vehetsz. De jobb lenne tudatossággal, friss levegő lassú be-ki légzésével elmulasztani.
2021. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
miért ne vehetnél? semmi köze egymáshoz a két gyógyszernek.
2021. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Hát, kettes, ki kell, hogy ábrándítsalak: a gyógyszerkölcsönhatás nem azt jelenti, hogy a két vagy több gyógyszernek köze van egymáshoz! Sőt, még élelmiszer (konkrétan a grapefruit) is okozhat hatáscsökkentő vagy erősítő kölcsönhatást.
2021. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Zseni vagy, 3-as, csak éppen a benzodiazepinek és az NSAID-ok között semmi ilyen kölcsönhatás nem ismert, ami nem meglepő, ha azt vesszük, hogy az egyik a GABA-receptorokra hat az agyban, a másik meg a prosztaglandinok előállításában szerepet játszó COX-enzimekre egy rakás helyen, de semmiképpen NEM az agyban, ezért, ahogy mondtam, semmi köze egymáshoz a két gyógyszernek, de ha te máshogy tudod, biokémiai előadásodat a témában nagy érdeklődéssel fogom olvasni.


Addig meg max. annyi, hogy kocsit ne vezessen a kérdező, ha mindkettőt bevette, de gondolom, azt úgyse tenné.

2021. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tartok biokémiai előadást, mint ahogy a tiéd is rohadtul nem érdekel, el se olvastam! Én egy büdös szóval nem állítottam, hogy a kettő között kölcsönhatás van, úgyhogy te a nagy semmit cáfoltad.
2021. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ja jóvan, szóval hatalmas arccal leugattál, de érvek már nem érdekelnek, tények nem érdekelnek, szaktudásod nyilván 0 a témában, ezek szerint nem is a kérdéshez szóltál hozzá, csak kötözködtél, de azért továbbra is a másik a hülye. Hihetetlen, milyen jó fejnek hangzol. Randi?
2021. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lényeg a lényeg, hogy a pánikrohamom elmúlt, bölcsességfogam se fáj már, igazi happy end.


Köszi a válaszokat!

2021. nov. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!