Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyors szívdobogásérzet, de...

Gyors szívdobogásérzet, de lassú szívverés?

Figyelt kérdés

Volt már valakinek olyan, hogy úgy érezte, hogy nagyon gyorsan és nagyon nagyokat dobban a szíve, de mikor megmérte, akkor 60 alatt volt? Kb. 55-58 között szokott lenni ilyenkor. Testsúlyom normális (167 cm/55 kg), szívritmus-zavarom viszont van.

22/l

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. nov. 21. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mérted meg kérdező? Digitális vérnyomásmérővel vagy ujjal az a. radialis lüktetését a csuklódnál?
2021. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ujjal
2021. nov. 21. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked úgy szokott lenni, hogy néha érzel egy-egy nagy ütést? ez az ún. extrasystolé? és közben meg azt érzed, hogy gyors?
2021. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát kb. minden harmadik dobbanást elég nagynak érzek.
2021. nov. 21. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, és rendszeresen van ilyened vagy csak így néha-néha tör rád? Nyugalomban vagy fizikai aktivitás hatására van ez?
2021. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyugalomban, fekve -- legalábbis eddig így tapasztaltam. Az utóbbi 1-2 hétben vettem észre, hogy 3-szor, 4-szer tört rám.
2021. nov. 21. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ennek több oka is lehet, lehet van benned valami kisebb fertőzés -az is tud ilyet csinálni- vagy egyszerűen nem alszod ki magad, nem eszel rendesen, stresszes vagy stb. ez valahol természetes egy pontig. Szerintem magától rendeződni fog.


Ha nem, akkor meg menj el a háziorvosodhoz, ott majd csinálnak egy EKG-t, és legfeljebb továbbutal kardiológushoz, ott meg lesz terheléses vizsgálatod is. -ez EKG csak közben tekered a szobabicajt!


Ebből ,amit leírsz nekem ártatlannak tűnik a dolog.

2021. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A stressz miatt gondolnám. :( Egészségesen étkezem, élek.

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

2021. nov. 21. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megvan a bűnös! Figyelj magadra, próbálj aludni, igyál sokat meg étkezz rendesen ezt tudom mondani, ha nem múlik el, és továbbra is fennáll, akkor menj orvoshoz.


Szívesen! 😊

2021. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!