Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szüleim szeretnék, ha...

A szüleim szeretnék, ha beadatnám magamnak a harmadik oltást, van értelme?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nincs semmilyen betegségem. Február-márciusban kaptam az első kettőt.


Angliában élek, ahol jelenleg a harmadik oltást kifejezetten csak időseknek és/vagy krónikus betegeknek adják, de a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy amikor egy hónap múlva hazamegyek három hétre, adassam be magamnak otthon, mert ott el tudjuk intézni.

Én nem vagyok biztos benne, hogy szeretném a harmadik adagot, az első kettő még hagyján volt azért cserébe, hogy utazhassak és hogy hozzájáruljak a nyájimmunitáshoz, hátha, de őszintén nem szeretném az összes márkát végigpróbálni. :D


Szerintetek van értelme a harmadik oltásnak ilyen fiatalon? (nyilván nem az oltásellenes vírustagadóktól kérdezem)



2021. nov. 21. 15:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Van
2021. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Nincs
2021. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
szerintem nincs. döntsd el te. ne hagyd hogy a szüleid mondják meg, főleg ha egészséges vagy.
2021. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Nincsen. Főleg ha tele vagy antitestekkel amúgy is.
2021. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

A márciusi oltásod már nem valószínű, hogy túl sokat ér. Ha rászánod a pénzt, akkor csináltass egy ellenanyagszint mérést. Van ismerősöm, aki februári oltás után épp most covidos.

Azzal mindenképp egyetértek, hogy a saját döntésed legyen, ne a szüleidé.

2021. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom. Tényleg jó ötlet az ellenanyagszint-mérés. Ha nagyon magas, még az is lehet hogy az oltások óta átestél a covidon is. Ebben az esetben én nem adatnám be. Máskülönben pedig vagy-vagy. 33 évesen vacillálok, nemsokára lejár a fél évem a 2. oltástól, de terhesség alatt nem merem beadatni a harmadikat. Ráadásul a hullámnak is a közepén vagyunk, a férjemmel folyton kontaktjaink vannak (főleg munkahelyről), akár most is épp covidos lehetek. Ezután pedig lecseng majd a hullám, lehet hogy legalább fél évig nem is lesz újra járvány, akkor pedig minek adattam most be harmadikat.
2021. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%

Erre az oldalra leginkább a tudatlan, iskolázatlan, gyárimunkás, szociálisan az alsó rétegben elhelyezkedő "prolik" írnak. Facebookon rengeteg "oltástagadó" csoportot láthatsz, ezeket javarészt a fenti emberek üzemeltetik, a maradék az unatkozó nyugdíjas troll.


A világon mindenhol, egyöntetűen az összes immunológus, szakértő azt javasolja, hogy adasd be. Olyan emberek akik ezzel foglalkoznak, ezt tanulták, iskolázott emberek.


Kiknek hiszel?

2021. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Ha már 2 amúgy is megvolt,nem mindegy hogy a 3.-at is beadatod magadnak?
2021. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
7# Hetes, üdv az oldalon a tieid között!
2021. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
1 évvel vagyok fiatalabb nálad, én beadattam, biztos ami biztos. Amúgy van bármi ellenvetésed, azon kívül, hogy el kéne menni oltatni magad?
2021. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!