Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, vagy mire utalhat a...

Normális, vagy mire utalhat a köröm kéksége?

Figyelt kérdés
Amikor fázom és/vagy hideg a kezem, a jobb kezemen a mutató és a hüvelykujjam a körömágy tövében kékessé válik. Olvastam, hogy a vérkeringés zavarát jelzi a kék köröm, de nem tudom, az vajon az összes körömnél mutatkozik-e? Nekem csak a fent említett 2nél jelentkezik a probléma. Beszéljek orvossal, vagy természetes jelenségről van szó?
2010. szept. 4. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, valóban vérkeringési zavar, és jelentkezhet így
2010. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a kék köröm, de a gyakori fázás is vérkeringési problémára utal. Érdekes, hogy ez pont nyáron jutott eszedbe, bár az utóbbi napokban jogos lehet. De ha már ettől is elkékül a kezed, látogasd meg a háziorvosod. Legalább megnyugszol, hogy nincs baj, vagy pedig ellát tanáccsal.
2010. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még télen figyeltem fel erre, egész nyáron nem is volt ez, de a napokban feltűnt megint zuhanyzás elején. Egyébként alacsony a vérnyomásom (átlagban 100 körül).
2010. szept. 4. 23:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy akinek keringési zavara van, annak folyamatosan kékesek a körmei. Nem csak akkor, ha éppen fázik. Amikor strandolunk és sokat vagyunk a vízben, a szánk kékül el..ha fázunk.
2010. szept. 5. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül így van, de mindenkinek más a tűréshatára. Én pl. soha sem hordtam kesztyűt, ráadásul a munkámból kifolyólag gyakorlatilag mindíg a szabadban vagyok. Igaz, hogy -30 fokban még nem próbáltam. Most viszont ebben az augusztusi őszben én is fáztam. Ez a kézkékülés biztos, hogy nem általános, és egy látogatást biztos megér a dokinál. Lehet, hogy azt mondja, mozogj többet, vagy ad valami természeti szert, gyógyszert.
2010. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a kezem kékül el... hanem a hüvelyk és a mutatóujjamon lévő körömágy egy része.
2010. szept. 5. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor csak azt dugd be az orvosnak.
2010. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!