Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetseges-e olyan, hogy a...

Lehetseges-e olyan, hogy a kávé néha altat engem?

Figyelt kérdés

Erős espressót ittam, igaz kis csészébe, de tiszta kóma lettem utána 10 perccel, és most keltem, vagy 1 óra alvás után.

Nem szoktam sokat inni, de néha előfordult ilyen es nem tudom hova rakni...


2021. nov. 25. 19:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja, kelés után meg egy csomót pisiltem, amit meg tényleg a kávéhoz kötök.

De hogy az alvás...?

2021. nov. 25. 19:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, paradox hatásnak hívják, de amúgy teljesen logikus. Fáradt vagy, a koffein felpörgeti az idegrendszeret, ami ettől a pörgetéstől még jobban kifárad, és kész is az alvás. Én is így reagálok a kávéra. 10 percig pörget, aztán fekszek le aludni, tök mindegy hány óra van. A sok pisilés alap, a kávé vízhajtó.
2021. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A koffeinnek értágító hatása van kisebb dózisban a bőrerekre nézve, "agyi vérszegénység" lép fel.
2021. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem, egyszer azért kipróbáltam. Pont úgy történt, mint nálad. Még rosszabb lett, pedig nem voltam full kómás, álmos, napközben ittam egy picit aztán majd elaludtam. :D

Egyébként nem szeretem egyáltalán, úgyhogy az az 1 alkalom bőven sok is volt.

2021. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Csak egyszer-kétszer volt ilyen, de ja, elég paradox. A vízhajtó hatást ismertem, azon nem lepődtem meg, de hogy bealudtam azon igen.

Mindegy, azért észben tartom, mert nem lenne jó, ha valami fontos közben érne a transz.

2021. nov. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!