Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig normális hogy műtét...

Meddig normális hogy műtét után (altattak) fáj a jobb vállam és mellkasom ha járkálok?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt műtöttek altatásban. Tegnap még nem járkáltam csak ha nagyon muszáj volt kimennem wc-re, de meg meg szédültem. Ma reggel állítottak fel a nővérek, ahogy reggel zuhanyozni vittek. Többször megszédültem, s ilyen szúró, nyomás szerű érzést éreztem a jobb mellkasomban, ami a hátamba is kisugárzott. Ott akkor a nővér azt mondta, hogy ez az altatástól lehet, mivel nem járkáltam és nyomás nehezedik rám ha felállok, de megjegyezte hogy ha több napon át fenn áll ez a szituáció, akkor szólnom kell és vissza kell mennem.

Azt viszont tudom, hogy műtét alatt ingadozott a vérnyomásom, és aztán óránként mérték aztán a vérnyomásom.

S ha nagy levegőt veszek az egész mellkasom nyom.

Fekve ezt nem érzem, csak ha járkálok több ideig.

Meg vagyok kicsit rémülve, hogy ez meddig normális, s nincs-e valami más a háttérben, első műtétem volt.

Válaszokat köszönöm!



2021. dec. 1. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen műtét?
2021. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem epehólyag műtéted volt? Annál pl felfújják az embert hogy elkülönüljenek a belső szervek, az után szoktak ilyenekről beszámolni emberek, mert még marad bennük egy ideig egy kis levegő ami nyom itt-ott.

Lehet hogy más műtéteknél is alkalmazzák, nekem csak az epéről van tapasztalatom.

2021. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Cisztám volt és arra műtöttek, de úgy tudom, hogy altatás közben ingadozott a vérnyomáson, mivel utána is gépen voltam, s óránként mérték a vérnyomásom. S olyan mint aki fel van puffadva is kicsit, legalább is úgy tűnik nagyobb az alhasam
2021. dec. 1. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem epeműtét után volt ilyen.

Mikor kihúzták a csövet, azonnal megszűnt, mintha elvávták volna. Akkor tudott távozni a maradék gáz.

2021. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#levegő
2021. dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!