Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is kicsit rosszul viseli...

Más is kicsit rosszul viseli a covid elleni oltást?

Figyelt kérdés
Picit émelygek, picit hányingerem van de mintha lázam is lenne és gyengének érzem magam. Első oltás, pfizer.

2021. dec. 3. 11:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Úgy csinálsz, mintha az elmúlt 1 évben nem hallottál volna kb egymilliószor oltási reakcióról. 1, max 2 napig tart.
2021. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%
Nezd meg a pfizer mellekhatasok szazezres csoportot, ott meglatod mi a szitu.
2021. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nap és elmúlik. Normális.

Egy Algopyrin segít.

2021. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Zsír, köszi
2021. dec. 3. 12:11
 5/34 anonim ***** válasza:
45%

Én számos cikket olvastam, amiben az volt leírva, hogy lényegében egy normálisan működő, nem "gyenge" immunrendszer esetén oltási reakcióra kell számítani. A gyengébb immunrendszerűeknek nincs oltási reakciójuk.


A fiatal ÉS egészséges ismerőseimnél mindnél voltak oltási reakciók. A krónikus betegeknél illetve időseknél kevésbé.


Nekem például nem szokott lenni, alulműködik az immunrendszerem vagy legalábbis 80 éveseknek megfelelő szinten van. Nem is alakul ki megfelelő védettség (nézettem). Baktériumfertőzést is próbáltak nálam antitestek alapján nézni és még a minimum szükséges antitest is alig volt jelen nálam.

2021. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Az nem igaz, hogy azoknak nincs oltási reakciójuk, akiknek gyenge az immunrendszerük: az enyém rendkívül erős, évtizedszámra nem vagyok beteg, és 3 oltástól semmi reakció. A szüleimnek ugyanígy. De ez csak egy zárójeles off-topic megjegyzés volt.
2021. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Láz és köhögés is oltási reakció??
2021. dec. 3. 13:04
 8/34 A kérdező kommentje:
Sőt mintha egyre jobban köhögnèk
2021. dec. 3. 13:17
 9/34 anonim ***** válasza:

Hogyne, a láz teljesen normális oltási reakció. Tulajdonképpen majdnem minden oltásnál (beleértve a gyermekkori oltásokat is).


1-2 napig most minibeteg leszel. Viszont amíg jobban nem leszel, addig kíméled is magad, mert ilyenkor le vagy gyengülve, ha túlterheled magad, könnyebben lebetegedsz. Pihenj, nézz sorozatot, legyen ez egy nyugis hétvége és annyi.


Egyébként tényleg furcsa, hogy emberek hogy felháborodnak meg rácsodálkoznak olyan dolgokra, ami már nagyanyáinknak is teljesen magától értetődő volt... most rá van mindenki fixálva erre a COVID-oltás dologra, pedig lényegét tekintve ugyanaz, mint a többi oltás, csak azok nem kaptak ennyi figyelmet. Akkor megkaptad a dokitól, ő mondta, hogy várható egy kis láz, pihenj a következő napokban, tudomásul vetted és annyi. Most meg felháborodnak, hogy mi az, hogy legyengít az oltás pár napig:D Vicces:D

2021. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Lázas lehetsz az oltástól, én is voltam. De a köhögés gyanús.
2021. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!