Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 7,5-ös vércukorszint normális?

7,5-ös vércukorszint normális?

Figyelt kérdés

Jogsit mentem csináltatni, a doki megbökött és mért. Kérdezte, hogy mit reggeliztem. 1 banánt és 1 lekváros kenyeret, egy órája.

Kicsit húzta az orrát, de aztán bólintott, hogy belefér.

Kezdjek aggódni?


2021. dec. 7. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól működő szervezetben nem kellene, hogy ennyire megemelkedjen a vércukor még akkor sem, ha a reggelid tele volt gyorsan felszívódó szénhidrátokkal. Érdemes lenne megnézetni laborban az éhgyomri vércukrodat és a HgbA1c-t, ami az elmúlt 3 hónap vércukorszintjét mutatja. Mindenesetre oda kell figyelj az étkezésre.
2021. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hacsaknem egy egész üveg lekvárt borítottál egy egész veknire, akkor nem kellene ennyire megemelkednie. A dokinak abban igaza volt, hogy nem nagyon vészes, de éppen ezért kellene még most elkezdeni odafigyelni az étkezésedre, amíg csak egy kicsit magas, nem akkor amikor már az egekben van.
2021. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm.

Mostanában amúgy is túltoltam az édességevést, ideje, hogy jobban odafigyeljek.

2021. dec. 7. 11:58
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
94%
Ettől lehet ennyi simán.
2021. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!