Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkaptam a covidot, Curam...

Elkaptam a covidot, Curam tablettát írtak fel, van walakinek tapasztalata így ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok oltva, lázas sem vagyok. Kicsit nehezen kapok levegőt de azon kívül más bajom nincs. Van még itt olyan akinek covidra ezt írták fel?

2021. dec. 7. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Mivel a covidot egy vírus okozza, a Curam meg egy antibiotikum, így semmi javulás nem várható tőle. Kb. mintha sörétes puskával mennénk horgászni.


"Van még itt olyan akinek covidra ezt írták fel?"

Reméljük nem sokan. Az érvényes szakmai irányelvek kifejezetten károsnak tartják és nem ajánlják az antibiotikum szedését korai covidban. Nyilván 10-15 nap múlva, ha bizonyítottan bakteriális tüdőgyulladás van (ez labor és CT után derül ki) szóba jón, de akkor sem a Curam, inkább vénás szerek.

2021. dec. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Protokollt nem ismerem, de sok orvos előszeretettel ír fel antibiotikumot Covid fertőzésben már rögtön az elején gondolom a tüdőgyulladás megelőzésére,de ugye ezt előtte valamilyen diagnosztikával igazolni kellene.
2021. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is felírt antibiotikumot (egy másik fajtát), pedig megvizsgált az orvos és tiszta a tüdőm, semmi jele tüdőgyulladásnak, rendesen kapok levegőt is. Gondolom, elővigyázatosságból írta fel.
2021. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Férjemnek Favipiravir nevű tablettát írták fel .( nem tudta szedni )

2021. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia hogy vagy?

Vigyázz magadra sokat pihenj!

2021. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és az érdeklődést! :)

Már teljesen jól vagyok!

2021. dec. 15. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!