Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a textil maszk jó, a sál...

Ha a textil maszk jó, a sál miért nem?

Figyelt kérdés

A maszk célja, hogy ne terjedjen a fertőzés az orron és szájon kiáramló levegő által. Ha jól tudom.


Akkor egy egész arcot szorosan elfedő sál miben különbözik a textil maszktól?


Valaki tudna logikus magyarázatot adni rá?


2021. dec. 8. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert abból a multinak van bevétele, ebből meg a haveroknak.
2021. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Egy maszk jóval kisebb részecskéket is felfog mint egy átlagos sál.
2021. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező... -.- "Akkor egy egész arcot szorosan elfedő sál miben különbözik a textil maszktól?" Ez felér a szád bekötésével... Igen, olyan értelemben.
2021. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szóval ha a sálamból/pólómból kivágok egy maszknyi anyagot, varrok rá akasztókat, akkor több részecskét felfog?


Nem az orvosi maszkokról beszélek, hanem az átlagos textil maszkokról, amelyeket bárki varrhat otthon és elfogadják mindenhol.

2021. dec. 8. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Fogalmam sincs.. enis inkabb sallal oldanam meg mint a csoves maszkal amiben idiotan nez ki mindenki. Dehat nekik nemjo ugyh inkabb semmitse hordok max felig ha muszaly
2021. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ötös... sállal bekötött szájjal is meg lehet fulladni
2021. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó és jogos kérdés. Érteném a szabályt, ha csak a sebészi, meg a speckó ffp2 maszkok lennének elfogadottak. Ha a sálamat a pofám elé rakom, nem oké. Ha kivágok belőle egy darabot, majd arra gumit teszek, már oké.


Egyike a sok logikus (...) intézkedésnek, ami miatt már a járványt is nehéz komolyan venni.

2021. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Őszintén? Szerintem erre nem lehet logikus választ adni. Engem igazából nem is nagyon érdekel az hogy maszk van rajtam. Úgy értem, hogy megszoktam és csak várom hogy az egész vírusnak vége legyen.Elfogadom hogy ez van. Unalmas már az érv nélküli sok oltásellenes ember .
2021. dec. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En csosalat hasznalok es nem szolt meg senki 🤷‍♂️
2021. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!