Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgomba , Lábáztatás...

Körömgomba , Lábáztatás ecetes vízbe?

Figyelt kérdés
Lábaimon a két hüvelyk ujjamon elgombásodott a köröm,semmi nem használ.Egész nap zárt munkavédelmi bakancsban vagyok.Próbáljam ki az ecetes vizes lábáztatást? milyen arányban kell keverni? 10, vagy 20 % os ecet kell? meleg víz legyen? kb. hány percig áztassam? esetleg más bevált házi praktikák körömgombára?

2021. dec. 12. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem bevált, de nem méregettem mennyi esetet teszek a vízbe. Szintén bakancs miatt gombásodott, gombaölő készítmények semmit sem értek. Ja, a műszálas zoknikat kerüld, csúnyán rontanak a helyzeten, és ha teheted, otthon ne legyél zárt lábbeliben.
2021. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Formalinos lábfürdő kell, az ecet az kéz bőrén jelentkező gombásodás ellen jó lehet, de lábkörömre nem hat. Reggel bőrgomba ellenes hintőport kell használni. Makacs körömgombánál csak szájon át szedhető gombaellenes gyógyszerek hatásosak sok esetben.
2021. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"az ecet az kéz bőrén jelentkező gombásodás ellen jó lehet, de lábkörömre nem hat." Nem igaz: én is gyógyszerésztől kaptam a tippet, miután sokadjára vettem gombaellenes biszbaszt-eredménytelenül.
2021. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász mit írt fel?
2021. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A teafaolaj is nagyon jó ellene, vagy csepegtetsz a vízbe vagy egyenesen rákened a lábujjadra, 100%-os illóolaj a legjobb.
2021. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
teafaolaj tényleg jó, csak csinálj bőrpróbát vele mielőtt rendesen használni kezded.
2021. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 SZTK-ba be nem teszem a lábam,maszekhoz nincs idő elmenni, meg úgy tudom előtte elküld májfunkció vizsgálatra, mert a gyógyszer roncsolhatja a májat.alkoholista vagyok, már pár éve is elég sz.. volt a májfunkcióm.
2021. dec. 12. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, akkor ecetezd a lábad
2021. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatsz külsőleg ecetes vízzel és teafaolajjal is, de az lenne a leghatásosabb, ha belsőleg is rendbe tennéd magad. Kezdésnek állj le az alkohollal. A gombásodás összefügghet a májad állapotával.
2021. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!