Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a hajammal?

Mi lehet a hajammal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy részben a genetikán múlik, de szerintem nem teljesen. MINDENT kipróbáltam, a hajam továbbra is olyan töredezett és seprűs!

Nem használok hajvasalót, hajszárítót, nem dörzsölöm törölközővel mosás után. Iszok vitaminokat. Pár hónapja egy barátnőm azt tanácsolta, hogy álljak át kizárólag baba samponra. Tehát olyanokra amit kifejezetten a kisbabáknak gyártanak. Ettől egy ici picit talán javult a helyzet, de továbbra is száraz és töredezett. Tényleg kiiktattam minden olyan káros szokást, ami kihatással lehet a haj minőségére, de nálam semmi nem segít és ez nagyon elkeserít. Nem festem, természetes szép színe van. A tetején pedig mindig kócos és rakoncátlan hajszálak állnak össze vissza rajta.

Okozhatja ezt valami hormonális probléma?

Ajánlottak egy sampont is, de elég drága..több mint 10 ezer Ft.


2021. dec. 14. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én csak azért írok, hogy megtaláljam késöbb a kérdést, mert nekem is pontosan ugyanez a problémám.
2021. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hormonalis oka siman lehet. Egy pajzsmirigy alulmukodes szetb🤬ssza a hajat, de egy pcos is.


Góckutatas és hormon vizsgálat elsokorben. Szakorvosból meg inkább endokrinologust keress fel.

2021. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bánó fokhagyma-galagonya-fagyöngytől nekem látványos a változás! Beszedtem a 100db-ot teljesen más okból és azt vettem észre, hogy újra van hajam, ami nem hullik, ki lehet simán fésülni és hosszú maradt (nem kellett állandóan levágni).
2021. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 29 éves vagyok és semmi sem szárítja úgy ki a bőröm meg a hajam mint a baba sampon. Nekem a multivitamin vált be. Nem az ivós, hanem a nagy dózisú. Próbáld ki pl Biotech Multivitamin for Men vagy Scitec Mega Daily One kapszulát. Szedd 2 hónapig minden nap, attól feltöltődik a szervezeted. Nekem jobban nőtt tőle a hajam meg a körmöm is.
2021. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Én a hormonokra gyanakszom, mert más területeken is vannak gondok, csak nem voltam benne biztos, hogy a hajra is kihatással vannak -.-

Ezzel pedig jól megszívtam, mert a hormonális problémák szerintem a világ egyik legnagyobb csapásai közé tartoznak.

:(((

2021. dec. 14. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!