Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A transzneműség betegség?

A transzneműség betegség?

Figyelt kérdés

Orvosilag már pár éve nem sorolják a betegségek közé, hanem "állapotnak" hívják. Én nem vagyok orvos, de hogyan lehet mégis nem betegség valami, amihez komoly műtéti beavatkozásra van szükség ahhoz, hogy az illető jobban érezze magát a bőrében?

Mind a transzok, mind a többi ember tudja, látja, hogy ezek az emberek szenvednek, külső segítségre van szükségük. Akkor az ilyet miért probléma a nevén nevezni?



2021. dec. 16. 13:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
90%

Köszi a három linket.


Az első a Daily Mail-t idézi, amiről én már írtam.


A második cikk konkrétan szóról szóra a Telegraph cikke. Semmiféle törvényről nem esik szó, a cikk ugyanarról szól, mint a Daily Mail cikke: egy javaslatról, a tanároknak, hiszen a tanárok nem pszichológusok vagy pszichiáterek, nincs meg nekik az elméleti eszköztáruk ahhoz, hogy gyerekeket diagnosztizáljanak. A javaslat lényegét már leírtam, de inkább idéznék az ÁLTALAD LINKELT harmadik cikkből:


"A seventy-page document issued to Scotland schools calls for teachers not to question a child if they seek to be referred to with pronouns different from their biological sex.[...] This has no relation to transitioning, medical procedures, or a legal changing of gender."


Tehát ennek semmiféle orvosi beavatkozáshoz vagy nemváltáshoz nincsen köze, sem a szociális, sem az orvosi, sem pedig a közigazgatási nemváltáshoz.


Köszi, hogy a saját cikkeddel cáfoltad meg magadat, miszerint Skóciában törvényileg lehet 4 évesen nemet váltani, így nem nekem kell elővakarnom a 70 oldalas dokumentumot.


"Itt pedig egy 168 óra cikk arról, hogy immár KÖTELEZŐ a melegek jogairól tanulni"


Nagyon helyes. Nálunk például a társadalomismeret órán külön figyelmet szenteltek a magyarországi kisebbségek jogi helyzetének, mind a jeleni, mind pedig a történelmi viszonylatban. Helyes, hogy most már nem csak az etnikai, hanem az egyéb kisebbségek jogi helyzetéről is tanulni fognak a nebulók, hiszen ne felejtsük, nem csak ciszheteró gyerekek járnak iskolába, mint ahogy szintén nem csak magyar nemzetiségű és etnikumú gyerekek ülnek iskoláink padsoraiban. A történelem-óráink során szintén tanultunk a magyarországi nemzetiségekről, illetve a különböző külföldi országok eltérő népcsoportjainak a jogi helyzeteiről, például az amerikai feketék rabszolgaságból való kitöréséről, a 20. század európai zsidóságáról, a dél-afrikai apartheidról, vagy az amerikai indiánok ellen elkövetett népírtásokról. Maximálisan jogosnak érzem, hogy a szexuális kisebbségek jogi helyzetéről is igen is kerüljön említés a társadalomismeret- illetve történelemórákon, hiszen ezek valóban fontos témák.


"Imádom, hogy annyira gyengék vagytok, hogy egy szimpla kereséssel meg lehet cáfolni minden hazugságot, amit mondtok. :)"


Gyerek, el sem olvastad a cikkeidet. Saját magadat cáfoltad meg eddig csak...


"Csak éppen pubertásblokkolót adnak nekik, illetve MEGVONJÁK A SZÜLŐK JOGAIT attól, hogy a kisfiút kifiúként neveljék.


4 éves korában hogyan tud erről dönteni egy fejletlen emberi lény, te szellemi toprongy??"


Nem tudja. Ezért nem adnak 4 éves gyerekeknek sehol pubertásblokkolókat, kivéve, ha 4 évesen beindul náluk a pubertás. Ez ritka, de előfordul. Idéznék mégegyszer az általad linkelt cikkből:


"This has no relation to transitioning, medical procedures, or a legal changing of gender."


Illetve az általam korábban linkelt cikkből:


"Gender dysphoria of childhood is not a surgical diagnosis. It is a medical diagnosis that does not require treatment, other than possibly individual or family therapy, until a child reaches puberty".


Tehát akkor mégegyszer: a pubertáskor elérése előtt sehol nem adnak nemi diszfóriában szenvedő gyereknek pubertásblokkolókat, kivéve, ha nagyon korán beindul a pubertás (ez minden gyerekre igaz).



"Tudja szerinted ő azt, hogy mi az a transznemű, amit 10 éve találtatok ki?"


Az első, orvosilag elvégzett nemváltó műtétet 1930-ban, Németországban hajtották végre. A "transzszexuális" szót 1931-ben, a "transznemű" szót 1965-ben találták fel. Már i.e. 7000-ből is találunk barlangrajzokat, amik nembináris vagy interszex egyéneket tüntetnek fel. Az első transznemű emberi maradványunk i.e. 2500 körülről származik, ez egy csehországi sírhely, ahol egy anatómiailag férfi személyt női ruhában temettek el. Az első írásos feljegyzéseink transznemű emberekről i.e. 2000 környékéről származnak, az ókori Mezopotámiai városállamokból. Még transznemű római császár is volt! (Elagabalus) Szóval nem, nem 10 éve találták fel a transzneműséget. A transzneműség az emberiséggel egyidős, és még állatoknál is megfigyelhető (például az oroszlánoknál).


"Vagy tudja akár azt, hogy mi a kisfiú meg a kislány"


Igen, a kisgyerekek általában 1 és 3 éves kor között kezdik felismerni a nemek társadalmi normáit. A nemi identitás kb 10-12 éves korra szilárdul meg. Pont emiatt nem adnak pubertásgátlókat azoknak, akik még nem érték el ezt a kort, hiszen a pubertás előtti nemi diszfória az esetek többségében magától elmúlik. Ez nem jelenti azt, hogy 4 éveseket rá kell kényszeríteni a születési nemükhöz illő nemi szerepekre, sőt, pont az ellenkezője: ha a 4 éves Pistike azt szeretné, hogy őt inkább Lucuskának hívják, és női ruhába akar járni suliba, hadd csinálja. Aztán ha elmúlik, akkor semmi gond, éli tovább férfiként az életét, ha meg nem, akkor 10-12 kor környékén el lehet beszélgetni a pszichiáterekkel, akik majd megmondják, hogy mi a következő lépés.

2021. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

"Tehát ennek semmiféle orvosi beavatkozáshoz vagy nemváltáshoz nincsen köze, sem a szociális, sem az orvosi, sem pedig a közigazgatási nemváltáshoz."


Ismételten csúsztatsz és hazudsz, de nem baj. Én sem azt mondtam, hogy operációhoz van köze, csakhogy a folyamat, hogy egyáltalán arra tartunk, hogy kiskorúak és a nemváltás egy mondsatban szereplhet, enyhén szólva aggasztó. Persze nem neked, hiszen te beteg vagy.


"Tehát akkor mégegyszer: a pubertáskor elérése előtt sehol nem adnak nemi diszfóriában szenvedő gyereknek pubertásblokkolókat, kivéve, ha nagyon korán beindul a pubertás (ez minden gyerekre igaz)."


:DDD

Érzed az abszurditását ennek a kijelentésnek? (költői kérdés)


"ha a 4 éves Pistike azt szeretné, hogy őt inkább Lucuskának hívják, és női ruhába akar járni suliba, hadd csinálja. Aztán ha elmúlik, akkor semmi gond, éli tovább férfiként az életét, ha meg nem, akkor 10-12 kor környékén el lehet beszélgetni a pszichiáterekkel, akik majd megmondják, hogy mi a következő lépés."


Kivéve ugye, ha 4 évesen hormonkezelést és pubertásblokkolót adsz neki, amivel máris ellentmondtál önmagadnak, hiszen semmi 12-14 éves korig való várásról nincs szó...


Én örülök azért, hogy ez a vita így nyilvánosan zajlik és megőrződik az utókornak.

Így akár már 1, 3 vagy 5 év múlva, amikor majd sokkal betegebb ötletekkel álltok elő is látszani fog, hogy ebben az időben mire mondtátok még ártatlan nagy őzike szemekkel, hogy "ilyen nincs is, de ha lenne is ilyet itthon senki nem akar"...

...aztán belekérdez az ember, és hát mit tesz Isten aoznnal kiderül: mindent akartok, amiről azt mondjátok, hogy ezt csak a kormány hazudja rólatok.

Én hányok a korrupciótól, de nagyon remélem, hogy a jövőben sokkal több gyermekvédelmi törvény fog még születni rátok, mert a személyesen véleményem az, hogy börtönben, de leginkább elmegyógyintézetben van a helyetek.

2021. dec. 16. 23:23
 43/47 anonim ***** válasza:
85%
Ezért ez csodálatos, hogy nem kicsit gyülöletkeltő a kérdező, de ezt nyíltan vállalja is: "Én hányok a korrupciótól, de nagyon remélem, hogy a jövőben sokkal több gyermekvédelmi törvény fog még születni rátok, mert a személyesen véleményem az, hogy börtönben, de leginkább elmegyógyintézetben van a helyetek.". A korrupció az amiből mi mimaradunk, vagyis marad a munka és küzdés, de ezzel még egyet is értenék.. A haverjaid vannak hatalomban kedves kérdező, további nyilt "jó" sggnyalást kivánok..
2021. dec. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
80%
A kérdezőnek már többször részletesen elmagyaráztuk a szituációt, mégsem ért semmit. Lehet funkcionális analfabéta vagy propagandista (fizetett vagy önkéntes). Nem látom értelmét hogy újra megválaszoljam a tévedéseit, csak időpocséklás lenne. Aki idetéved és végigolvassa a válaszokat máris jól át fogja látni mi folyik itt.
2021. dec. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
85%

"Kivéve ugye, ha 4 évesen hormonkezelést és pubertásblokkolót adsz neki"


Kérdező, már többször be lett neked linkelve, hogy 4 évesek nem szorulnak a nemi diszfória gyógyszeres kezelésére. Sehol nem adnak 4 éveseknek pubertásblokkolókat nemi diszfóriára, csak korai pubertásra, mert ha 4 évesen beindul a pubertás, az egy igen komoly fejlődésbeli rendellenesség. Hormonkezelést szintén csak 16 éves kortól lehet kapni.


"Én sem azt mondtam, hogy operációhoz van köze, csakhogy a folyamat, hogy egyáltalán arra tartunk, hogy kiskorúak és a nemváltás egy mondsatban szereplhet, enyhén szólva aggasztó"


Csúsztatsz. A 17 éves is "kiskorú", de te összemosod a 4 évesekkel.


Másrészt ha te elolvasnád a saját cikkedet, akkor láthatnád, hogy itt szó sincs nemváltásról, csak a jobberek keltik a feszültséget. Az egész javaslat arról szól, hogy a tanárok ne kényszerítsék a nemi szerepeket a gyerekekre. Szó sincs arról, amiről te fantáziálsz, hogy 4 éveseknek pubertásgátlókat adnának nemi diszfóriára.

2021. dec. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
17%

Hivatalosan mentális betegség van bno kódja a pszichiátrián nyilván van tartva

Ki akarna így élni

2022. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
17%
Igen betegség.
2022. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!