Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A transzneműség betegség?

A transzneműség betegség?

Figyelt kérdés

Orvosilag már pár éve nem sorolják a betegségek közé, hanem "állapotnak" hívják. Én nem vagyok orvos, de hogyan lehet mégis nem betegség valami, amihez komoly műtéti beavatkozásra van szükség ahhoz, hogy az illető jobban érezze magát a bőrében?

Mind a transzok, mind a többi ember tudja, látja, hogy ezek az emberek szenvednek, külső segítségre van szükségük. Akkor az ilyet miért probléma a nevén nevezni?



2021. dec. 16. 13:28
A kérdező szavazást indított:
A transzneműség betegség
A transzneműség egészséges állapot
39 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Az csak átmenet.
2021. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Az evolúció két nemet hozott létre a Homo Sapiensnek az ettől eltérő deviancia betegség. Nyugaton azért propagálják ezt, hogy ne szüljenek a fehérek, mert az környezetszennyező. Az afrikaiak eközben 5.8-as rátával szaporodnak, elég az, nem kell hogy még mi is...
2021. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%

"amihez komoly műtéti beavatkozásra van szükség ahhoz, hogy az illető jobban érezze magát a bőrében?"

Ha leég az arcod és plasztikai műtét kell hogy legyen szád meg orrod, az is műtéti beavatkozás, mégsem tekintjük betegségnek. De egy péniszhosszabbítás sem betegség, vagy egy ajakfeltöltés sem. De például én színtévesztő vagyok, és ez sem számít betegségnek, hiába okoz hátrányt. Az orvosok nem véletlen nem sorolják a betegségek közé, mert egy betegségből például ki lehet gyógyítani valakit. Viszont sem a nemi identitást, sem a nemi orientációt nem lehet gyógyítani, kezelni, nem lehet megváltoztatni. Hiába mész el terápiákra, pszichiáterekhez stb, nem tudnak vele mit kezdeni, ugyan így a heterókat sem lehet meleggé tenni, ezért hívják állapotnak betegség helyett. Vagyis gondolom hogy ezért, mert orvos én sem vagyok.

2021. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
73%

"Az afrikaiak eközben 5.8-as rátával szaporodnak, elég az, nem kell hogy még mi is..."

Csak Afrikában 10 gyerekből 9 nem éli meg a felnőttkort, Európában meg még a gerincbénulással született gyereket is kezelik és életben tartják.

2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
53%

A "betegség" szónak nincs általánosan elfogadott definíciója, ezért tudományosan nem lehet egzaktul megmondani, mi az, és mi nem az.


Az utóbbi időben ez a kérdés átpolitizálódott.


Amíg a pedofíliát betegségnek tartják, addig én az összes többi hasonló szexuális eltévelyedést is annak tekintem magamban, mert tudományosan nincs ok ezek közti megkülönböztetésre, csak politikai.

2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

#3 Amit te írsz, azt balesetnek hívjuk. Amiről én beszélek, az egy veleszületett dolog.

A péniszhosszsabbítást és ajakfeltöltést pedig testi önképzavarnak hívjuk: betegség.

A színtévesztésed nem betegség, de semmiképpen nem egészséges, normális dolog.

2021. dec. 16. 13:36
 7/47 A kérdező kommentje:
#5 amúgy ebben igazad van, a megkülönböztetés lényegében kizárólag politikai...
2021. dec. 16. 13:37
 8/47 anonim ***** válasza:
39%

Gyógyíthatatlan mentális betegség, amit némi átalakítással oldanak meg, így nem fog tovább szenvedni az illető.


Együttérzés miatt már nem nevezik így.


Persze hivatalos nem ez az indok...

2021. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
60%
#6 Persze hogy nem, a transzneműség sem normális dolog. Meg az sem normális, ha valaki vak, vagy béna. Amit én írtam, azt balesetnek hívjuk, nem betegségnek. A transzneműséget meg állapotnak, nem betegségnek. A péniszhosszabbítás vagy ajakfeltöltés pedig nem jár szükségszerűen önképzavarral, ezer okod lehet rá. A színtévesztésem sem egészséges és nem normális, ahogy a transzneműség sem, mégsem hívjuk betegségnek egyiket sem. Nem tudom miért kell mindenképpen ráerőszakolni ennek ellenére valamelyikre a betegség szót.
2021. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
9: a betegség is állapot. Ezzel tehát semmit nem mondtál, csupán eltagadtál egy megalapozott tényt.
2021. dec. 16. 13:42
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!