Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdogál a szívem körül,...

Fájdogál a szívem körül, reggel hátul fájt, estefele oldalt, most mellkasközéptől kissé balra elöl. Mi a teendő? Vérnyomás az előbb lett megmérve. 82/53, pulzus 76.

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 23:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Írjatok legyetek szívesek, mert nagyon ritkán járok orvoshoz és nem tudom, hogy ez most egy olyan helyzet, amikor már orvoshoz szokás fordulni vagy nem?!
2021. dec. 19. 23:12
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Hát kicsit alacsonyka az a vérnyomás, de előfordul ilyen.

Holnap kérj időpontot kardiológiára. Ha 1-2 hétre adnak, akkor jelezd, hogy hát annál azért sürgősebb lenne, mert konkrétan fáj a szíved és alacsony a vérnyomásod (majd holnap még mérd meg). Persze ez sem garancia, hogy előrébb vesznek, de legyél pushy.

Nem játék a dolog, de azért nem is kell beszarni, a szív elég szívós szerv.


Illllletve ha jól tudom konkrét fájdalmat maga a szív nem is tud okozni, sokkal inkább a mellhártya az, ami érezhető. Szóval még megvan annak a lehetősége is, hogy ott van valami, pl gyulladás vagy ilyesmi. Szóval ha a kardiológus megnézi ultrahanggal és mindent rendben talál, még ez is lehet ok, kérdezz rá, ha magától nem mondja, aztán majd továbbküld valahova, azt már nem tudom hogy vizsgálják.


Egyébként meg nagylevegő, nyugalom, feküdj le aludni, úgyis késő van, nomeg fekve könnyebb dolga van a szívnek:D

2021. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
front van, nyugi. fekudj le. ha holnap rosszabbodik akkor pedig irany az orvos.
2021. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen fájdalmaim voltak. Ha fizikai erőfeszítés hatására romlik, akkor a szíved az. Guggoljál párat. Ha a fizikai erőfeszítéstől javul, akkor nem a szíved, hanem pánikbetegség, nekem is az derült ki az orvosnál. Viszont vannak kardiológiák, ahova negyedév-fél év a várakozási idő.
2021. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!