Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Durva kimerültséggel hova...

Durva kimerültséggel hova tudok fordulni segítségért?

Figyelt kérdés

Mostanában az ébrenlét is kihívást jelent. Hiába alszom 6-9 órát, ugyanolyan fáradtan kelek, bár az alvásom is darabos, 2-3kent megébredek.

Ez a mindjárt elalszom, egész nap kába,kába vagyok érzés már mindenre kihat. Egésznap azt várom, hogy mikor mehetek aludni, a kedvem a béka segge alatt van sokszor, nem tudok örülni stb.. Kihívás, hogy bármilyen nagyobb dolgnak neki álljak ami a háztartást illeti (főzés, vagy egy egyszerű seprés. Ha nagyon nem tudom tovább halasztani, gyorsan összecsapom és kész, de már előre rágom magam, hogy jaj ne mar megint ez meg az vármajd rám). Külön élek már, van egy párkapcsolatom is.

Próbáltam már minden dolgot, ami az alvás minőség javítását célozza. Pár hete vérvételen a vashiány ütközött ki, a minimum határ érték 2x alatt van a hasam, szóval lehet az okozza. Kaptam vas tablettát, azonnal elkezdtem szedni, de csak mintha rontana a helyzeten (két hete szedem, azóta a hajnalban már ébren vagyok, vissza aludni nem tudok, és szép kis székrekedést kaptam, hiába eszem kefírt, joghurtot, tejet (elhagyni próbáltam, mert vannak bőr problémáim, de az is csak székrekedést okozott, és csak sóvárogtam a tejtermékek iránt).

Kérdésem, hogy milyen orvoshoz forduljak? Házi orvos? Ha ö nem, milyen akár magán rendelés, ahol végre tudnak segíteni?


2021. dec. 22. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
2 hét alatt a vashiány nem jön rendbe, hónapok kellenek. Azért vagy fáradt, mert vas nélkül nem működnek megfelelően a vörösvértestjeid, és nem kap elég oxigént a szervezeted.
2021. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Inkább a pszichológiai tényezőkre gondolok: stressz. Gondold át az életedet, szervezd az idődet, ne törekedj maximalizmusra, adjál magadnak én-időt: társaságot, zenét, sportot, kirándulást, szexet, esetleg művészi alkotást.

De a 6-9 óra megfogalmazás igencsak laza összemosás! Nagyon nem mindegy, hogy 6 vagy 9, és nem lehet ennyire összevissza. A 6 kevés. Még a 7 is. 8-nak kell lennie, méghozzá rendszerességgel.

2021. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!