Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borsó méretű kitüremkedés a...

Borsó méretű kitüremkedés a végbélnyíláson mit jelenthet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, körülbelül 16-17 éves koromban jelent meg. Akkoriban mondtam a szüleimnek, azt mondták biztos csak aranyér aztán elfeledkeztünk róla. Sosem fájt és vérzést sem tapasztaltam.

A végbélnyílásból jön ki, tapintásra olyan, mintha puha bőr lenne. Akár vissza is tudom nyomni, de aztan egy idő után persze ismét kijön. Hiába kerestem rá a neten, nem adott ki soha semmi ehhez hasonlót, így fogalmam sincs mégis mi lehet ez és kell-e tőle tartanom.

Nagyon nem szeretnék orvoshoz menni mutogatni, még a szüleimnek is kínos mondani...

Mi lehet ez?



2021. dec. 29. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér, ahogy mondták
2021. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aranyér: gondolom sokat ülsz, esetleg túlsúlyod is van.
2021. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el sebészetre, nèzzenek rá. Nekem is ilyen volt, pár hete tortent hogy a sebeszeten ráneztek es helyben kivágták mert egy vérrög volt benne.

Semmiség.

2021. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen aranyér!

Ha nem fáj, akkor is kezelni kell!

VEgyél Sperti kúpot, Reparon kenőcsöt, v. hasonló készítményeket és kezeld. Vissza fog húzódni.

2021. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak még valami: aranyérre való készítményt vény mentesen is kapsz, nem kell hozzá doki. Ha cikinek érzed patikában megvenni, rendeld meg online patikából.
2021. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Menj el vele orvoshoz. A frissen kialakult aranyeres csomó idővel eltűnik, mivel a benne levő véralvadék lassan felszívódik. Ha folyamatosan megmarad a csomó, az valami mást jelez.
2021. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vettem rá Reparon kenőcsöt, sokat utána olvastam az aranyérnek is. Rendesen rám hozta a frászt a trombózissal meg mindenféle stádiumokkal.:(

Eddig semmi probléma nem volt vele, viszont az utóbbi pár alkalommal fájt, ezért szereztem be a kenőcsöt.

Tulajdonképpen tapintásra inkább valami puha bőrnek mondanám, mint kemény csomónak. Mit tehetnék még a kenőcsön kívül? A szüleim nem veszik valami komolyan, de az online cikkek eléggé megijesztettek. Orvoshoz tényleg nem szeretnék menni, csak ha naaaaaagyon muszáj :(

Túlsúlyom nincsen, viszont az tény, hogy sokat ülök és nem mozgok sokat. Milyen torkákat kéne végeznem, hogy segítsek ezen a dolgon?

2022. jan. 30. 15:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz semmi para!!!
2022. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!