Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szerencsésebb genetikával...

A szerencsésebb genetikával rendelkezők miért támadják be a krónikus betegeket, mondván minden bajukról ők tehetnek?

Figyelt kérdés

Például itt a vége felé:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..


Semmit se tudnak a másik életmódjáról, hátteréről, de betámadják.


2022. jan. 2. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Pedig én a saját környezetemben is megfigyeltem, hogy ez nem függ össze. A legszörnyűbb életmódot folytató alkeszeknek semmi baja, a fittnes életet élők meg járják az orvost és a kilókkal küzdenek. Nyilván nem mindenkire jellemző ez de túl gyakori ahhoz, hogy az életmód és a krónikus állapotok közé egyenlőség jelet tehessünk.

Hacsak nem vesszük a lelki tényezőt is. Mert azt is megfigyeltem, hogy a léha életet élő egészségtől kicsattanó emberek mind a gondtalan fajta. Nem gyötri őket semmilyen lelkiismeret, gané emberek akiket mások sorsa sem izgat, magukat meg imádják, elégedettségben, nyugodt lélekkel élnek. A beteg emberek pedig akik a fizikai életmódra sokat adnak épp ellenkezőek. Nagyon lelkükre vesznek mindent, sok fájdalommal küzdenek, rossz kapcsolatban szenvednek meg ilyesmik.

2022. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmiket én is megfigyeltem.


Szeritem amúgy itt aztán tényleg nem hasonlíthatjuk magunkat másokhoz se pro, se kontra. Ha nem figyelne oda az egészségére, méginkább küzdene a kilókkal, még több orvoshoz kellene járnia, még több gyógyszert kellene szednie. Az se mindegy, hogyan alszunk, mennyire tudunk koncentrálni, a test is hat a lélekre, nemcsak fordítva, az se mindegy, esetleges komolyabb betegség diagnózisakor milyen állapotban futunk neki a kezelésnek.


Szóval az egyik legfontosabb dolog az egészséges életmód, DE nem mindenható. Ezért tök igazságtalan, ha valaki a genetikai lottón szerencsésebb, esetleg jobb környezeti tényezők között él, főleg nőtt fel és betámadja a krónikus beteget, holott ez utóbbi esetleg még jobban oda is figyel az egészségére.

2022. jan. 2. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Hát pedig döntően jogos. Az emberek 80%-a vagy iszik, vagy cigizik, vagy kövér. Aztán meg csodálkozik, egyrészt, hogy baja lesz, másrészt meg, hogy ezért okolják is.
2022. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok túlsúlyos se, nem cigizek és ritkám iszom. Bőven ismerek még ugyanilyen krónikus betegeket, pl. asztma, autoimmun betegségek, de magasvérnyomás, koleszterin is előfordul egészségesen élő embereknél.
2022. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es

Akkor ti vagytok a 20%.

2022. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Épp ez az!


Koleszterin miatt diétázom, tegyük hozzá, hogy sohasem ettem zsíros ételeket, csak csirke, azt se minden nap. Amikor megvettem az étrendkiegészítőt, a patikus közölte, hogy ne várjak tőle sokat, csak a sztatinok segítenek. Amikor pár éve az omega3-at vettem meg, arra is sokan mondták ugyanezt. A diétára is közlik, hogy semmit se ér. (Persze amúgy a diéta is érdekes úgy, hogy eleve megfelelően eszem.)

Rokonom 44 kiló, intenzíven sportol, nemhogy zsírosat, szénhidrátot sem eszik. Neki is magas a koleszterinje.


Ismerősöm vidéken élő, a faluban sok fizikai munkát elvégző, vékony, sőt, szálkás ember. Nem cigizik, nem iszik. Neki a vérnyomása magas, 34 évesen.

2022. jan. 2. 20:41
 7/10 A kérdező kommentje:

Nomeg autoimmun betegségek... Minden 5. nő érintett körülbelül.

Rák... rengetegen abban halnak meg.

2022. jan. 2. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:

"A szerencsésebb genetikával rendelkezők miért támadják be a krónikus betegeket, mondván minden bajukról ők tehetnek?"


Mindig a gyengébe a legkönnyebb belerúgni, ugyanakkor azt elfelejtik, hogy a szerencsés genetika sem tart örökké. Nem egy sportoló került már az intenzívre covid miatt, akkor miről is beszélünk?


Nem az számít, hogy egy kigyúrt hegy vagy-e, hanem az, hogy az immunrendszered hogyan válaszol a megváltozott körülményekre.

2022. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

6-os

Most akkor azt akarod mondani, hogy az emberek 80%-a mégsem iszik, vagy cigizik, vagy kövér? Dehogynem. Mint írtam, van, aki ennek ellenére beszívta a genetika miatt. Belerúgni abba jogos, aki maga tehet róla és ez a 80%.

2022. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es


Mégis látok, hallok eleget, aki krónikus beteg egészséges életmód mellett. Pár példát írtam is. De ott van a súlyos asztmás néhai nagymamám is pl.



Egy sclerosis multiplex-re is odavágod, hogy mert cigizik vagy iszik vagy túlsúlya van?

2022. jan. 5. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!