Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok vitamint szedők!Leírnátok...

Sok vitamint szedők!Leírnátok miket szedték?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 22:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az összes betü vitamint
2022. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én D,C,B,K,E,
2022. jan. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Magnézium + B6 vagy B komplex szinte állandóan.

Emellett koleszterinre mindenféle, elvileg azt csökkentő cucc, régebben omega 3, most növényi szterinek.

Egy éve kb D vitamin.

Néha multivitamin.

2022. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szedek jódot, mert Magyarország tipikusan jód, szelén, magnézium és D-vitaminhiányos, legalábbis az egyetemen így tanultuk.

A jódhoz kell szedni szelént, mert kell a hasznosuláshoz. Szelénből élesztőset szedek, mert állítólag a legolcsóbb nátrium-szelenitnek rossz a felszívódása, a szeleno-metionin meg felhalmozódik.

Szedek jó felszívódású nyomelem komplexet (yiya) és magnézium-citrátot.

B-komplexből olyat szedek, amiben a folsav az folát és a B12 nem ciano- hanem metilkobalamin (Vitaking B50).

Reggelente Eisenblutot iszok, vas miatt.

Szedek D3-vitamint és hozzá K-komplexet, amiben a K2 all trans, szóval teljesen hasznosul. Korábban E-komplexet is szedtem, amiben nem csak alfa tokoferol van, ez főleg férfiaknál számít, hogy komplex legyen.

Meg omega3 szokott lenni, abból megelégszem a mivolisszal. C-vitából is yiyát szedek, abban van rutin, azért.

2022. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!