Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szénmonoxid érzékelő hármat...

Szénmonoxid érzékelő hármat csippant, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kiszellőztettem azonnal és azóta csendben van. Rányomtam az alacsony szintű felügyeleti módra, ami azt jelenti, hogy már 10 ppm-nél, azaz nagyon alacsony koncentrációnál is bejelezne, ha érezné valamit, de nem teszi, ennek lassan egy órája (bár azóta nem is megy már a sütő). Honeywell XC70 a készülék. Hozzátartozik, hogy nemrég lett cserélve az ablak műanyagra és most este ment a gázsütő több órát, illetve főztem is egy égőn. Több napja nem nyitottam ablakot, csak egy minimális szellőző van a fürdőben (társasház). Lehet, hogy azért csipogott, mert a sütő, az égő és az átfolyós vízmelegítő elhasználta az oxigént és én nem szellőztettem ki időben? Érdekesség, hogy egy másik típusú érzékelő, egy Tracon CO201A csendben figyeli az eseményeket és végig 000 ppm-et mutat. Vagy lehet, hogy ez nem annyira érzékeny, mint a Honeywell? Mindkettő rajta van a jóváhagyott készülékek listáján.
2022. jan. 7. 02:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem érzékel nincs baj.

Volt, amikor egy tengeralattjáróban kellet órákig ugyan azt a levegőt szívni, mégis 100 évig éltek a veteránok.

2022. jan. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, ha igazán biztosra akarsz menni legalább 10 négyzetcentiméterenként egy szabványos érzékelőt érdemes telepíteni.
2022. jan. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vicces, de a Tracon már 5 éves és annyi az idő, amíg elvileg jól működik, azért szereztem be egy másikat. Bár még a régi is zölden villog... De itt a 3 konvektor, az átfolyós, belülre nyitott vízmelegítő és a gáztűzhely is, és mint látjuk, valamire mégis berágott.

Most épp nem érzékel, letelt az egy óra alacsony szintű felügyelet és csak zölden villog.

2022. jan. 7. 02:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Konvektorral és fatüzelésű cuccal is fűtünk. Onnan tudjuk, hogy nincs gáz, hogy felkelünk reggel.

Alapvetően nem értek ezekhez ez érzékelőkhöz. De ha szabványos és nem lejárt, akkor halálbiztosan jeleznie kell ha szarban vagy. Ezért vetted. Ha az nem véd meg, akkor igazából semmi sem.

2022. jan. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Illetve, ha a konvektor nem kéken ég, hanem sárgás vagy sokszor kialszik, érdemes megnézetni.

De ha jól tudom, a konvektornak nem igazán kéne a házba szivárognia.

2022. jan. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, a konvektor nagy valószínűséggel kifelé nyomja a cuccost és onnan is szívja, így utánaolvasva egyre valószínűbb, hogy a hosszas gáztűzhely járatás miatt jelezhetett. Olvastam olyan esetet, hogy valaki huzamosabb ideig azzal fűtött és rosszul is lett. Úgyis terveztük már kicserélni ezt az 1200 éves Karancs tűzhelyet.

Hála istennek azóta is nyugi van. Remélem a gyakoribb szellőztetés megoldja majd a problémát.

2022. jan. 7. 02:50
 7/11 anonim ***** válasza:
A miénk amiatt kezdett csipogni, mert hogy figyelmeztet, hogy már gyenge az elem, lassan újat kell venni. (Honeywell)
2022. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

El kéne olvasni a papírját, hogy mit jelent a három csippanás. A legvalószínűbb, hogy tényleg volt egy kis CO, de kiszellőztetted. Legközelebb vigyázz jobban, meg ha szabálytalan a beszerelés, akkor azon is.


Esetleg az elem merül és azt jelzi. Vagy az elöregedést.

2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most üzemeltem be kb. 1 hete, az van ráírva, hogy 2029 áprilisban kell cserélni. A másik szokott csipogni addig, amíg ki nem cserélem az elemet, de ebben nem cserélhető, élettartam akksi van benne.

Ilyet amúgy nem találtam a papírján, ezért gondoltam, hogy érzékelhette, hogy több a CO.

2022. jan. 7. 16:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Megint megszólalt miután sokáig ment a sütő... Ugyanígy, ritkán csipogott, miközben a zöld, azaz tápellátás villogott rajta. Ilyen nincs egyik tájékoztatóban sem, ha ténylegesen magas szintet észlelne pirosan kéne világítania. Miután kinyitottam az ablakot, megint csendben van. Nem igazán értem.
2022. jan. 15. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!