Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdtem szedni szelént és...

Elkezdtem szedni szelént és jódot pajzsmirigy alulműködésre. Mikor számíthatok változásra?

Figyelt kérdés
Az orvos nem írt fel gyógyszert csak valami drága vitamint ajánlott ami semmit nem használt. Úgy tudom szelént és jódot kell ilyenkor pótolni. Esetleg valaki akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2022. jan. 9. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

NEM jól tudod!

Jódot nem szabad szedni magadtól, mert a nem megfelelö adagolás sokkal többet árt, mint amennyit használ.

Ha az orvos szerint nem kell jód, akkor ne szedd, mert tényleg megbetegíted magad.

Mellesleg miböl gondolod, hogy ez a bajod? Mert ha az orvos nem írt rá kezelést, akkor eléggé kizárt!

2022. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1-sel!
2022. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Abból tudom hogy mondta hogy alulműködés van de nem ad rá gyógyszert.
2022. jan. 9. 18:43
 4/5 Szívcsakra válasza:
25%

Ha a szíved jó, a pulzusod nem gyors, akkor lehet szedni jódot. Van egy folyadék a gyógynövényboltokban, jódvíz. Kb 2 dl, napi 1 kávéskanállal kell reggel bevenni.

Ha kb 1-2 hét múlva úgy éreznéd, mintha a torkodban dobogna a szíved, akkor ne szedd tovább. 😊

2022. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. jan. 10. 06:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!