Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Karantén idején muszáj ott...

Karantén idején muszáj ott lennem, ahova be vagyok hivatalosan jelentve(állandó lakhely)?

Figyelt kérdés
Páromnál szoktam lenni legtöbbször, szinte már ide költöztem, de most betegeskedek, félek, hogy covid. Ha véletlen az lenne, és karanténba kerülök, akkor maradhatok páromnál vagy muszáj lenne apámhoz menni? (meg is őrülnék mellette 10 nap alatt :S)

#karantén #COVID #állandólakhely
2022. jan. 11. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu.

A rendőrök jártak ki felcsengetni,hogy ott vagyok-e szúrópróba szerűen kb.

Hát...

Lehet jó lenne,ha maradnál apudnál.

Inkább,mint a bünti.

Én öregeimnek segítek,tehát sokat tartózkodok itt,otthon keveset...

Ugyanez a szitu,de le tudtam beszélni a munkáltatóval,hogy amúgy nem a bejelentett lakcímemről járok be sokat.

Hát ja,érdekes.

Ha kiderül,hogy kovid,akkor hívd fel a rendőrséget,kérj tanácsot hogy te pl csak aludni jársz haza mikor apád nincs is otthon,ő meg pont ellenkező műszakban van,és hogy ilyenkor mi van.

Mer te nem érintkezel sehogy apuddal,munka után pedig szabadidős tevékenységeket végzel,csak aludni mész nap végére.

Egyedül.

Akkó mi van?

Kérdezz rá,legyél őszinte.

Nem mész vele sokra,ha nem vagy az.

Kiderül hogy nem,azt akkor hoppá.

2022. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy költözöl papíron is?

De akkor a párod,meg a többiek is maradnak otthon asszem...

Nem tudom...

2022. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az ÁNTSZ-nél nem lehet címet egyeztetni?
2022. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tartózkodási helyed alapján kerülsz karanténba. Felhívod a háziorvosodat és megadod neki a párod lakcímét, amit ő lead a mentősöknek. Az OMSZ-től utána keresnek telefonon, és elmondják hogy melyik tesztelőpontra menj. Ha pozitív a teszt, akkor azon a címen kerülsz karanténba, amit a háziorvosod leadott.
2022. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem írtam hülyeséget. Jobbulást :)
2022. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem nem covid, egyelőre csak orrdugulás, orrfolyás és fáradtság. De a tegnapi oltári hideg és 11 órás műszak után nem is csoda, ha megfáztam. Ma pont pihenőnap, holnap megint munka. Remélem felbírok majd kelni.
2022. jan. 11. 19:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi számít tartózkodási helynek?Ha pl 8 órát dolgozik az ember abban a városban,ahol lakik,de máshonnan jött pl párjától aki a szomszéd városban lakik,és ott is aludt,és oda is fog visszamenni,de otthonra is benéz azért,akkor az már életszerű?Tehát az ideje nagy részét kint,párjánál tölti,és nem otthon.

Mikortól kell lakcímet váltani?

2022. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

decemberi tapasztalat budapesti: gyerek covidos lett engem szulot hivtak kertek email cimet, es utana oda kuldtek kitoltendo excel tablazatot es tajekoztatot, a tablazatban kellett megadni hol vagyunk, ki tartpzkodik meg ott stb. meg csak az kellene, ha valahol lebetegszel egy haztartasban valakivel, akkor utana koltpzz haza es vidd a covidot is. szoval ezt lehet egyeztetni veluk, a hatarozatban az a lenyeg, amit kidanak, hogy olyan cim legyen ahol betegen vagy es nem egy masik.

De ha oltott vagy es nem lesz pcr teszted stb akkor meg kb oda mesz ahova akarsz...senkit nem.fog mar erdekelni (sajnos).


Ja meg azt kerdeztek el tud e kulonulno a covidostol a tobbi szemely vagy sem. Gondolom amiatt, hogy ha nem, akkor tobbeket raknak karantenba. pl parom nem raktak, pedig elkulonult es megis o kapta el.

majd patod mi a mostani, sajnos folyamatosan valtozik.

2022. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!