Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy 3 kávé megivása...

Normális, hogy 3 kávé megivása után is simán elalszok? 25/L

Figyelt kérdés
Tegnap 1 kávét ittam délelőtt, meg 2-t délután (4-kor),és 8-kor olyan könnyen elaludtam, mint még talán soha.

2022. jan. 16. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Nem mindenkire van egyforma hatással. Én is nyugisan alszok kv zás vagy energiaitalozás után is.
2022. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én simán ittam régen este 6 adag eszpresszót éjjel 1/2 12kor 5 perccel lefekvés előtt, aztán aludtam mint a bunda reggelig.
2022. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nincs benne koffein!
2022. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van benne koffein :D
2022. jan. 16. 11:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenkire más hatással van a koffein, én sokkal álmosabb leszek tőle, így nem is kávézok.
2022. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kávé stimuláló hatása gyorsan elmúlik még azoknál is, akik nincsenek hozzászokva a koffeinhez. Nem fogsz tőle 4 órán keresztül pörögni.

Én régóta kávézok rendszeresen, a vérnyomásom alacsony és akkor is gyorsan el tudok aludni, ha előtte 5 perccel ittam meg egy presszókávét.

2022. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor miért szokták mondani, hogy este már ne kávézzak, mert nem fogok tudni elaludni? Hiszen van mikor 6-kor, 8-kor is megiszok egyet.
2022. jan. 16. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt mondják, aztán hogy valóban így van-e, és ha igen, akkor az emberek mekkora hányadánál, az más kérdés. Lehet, hogy egyeseknek tényleg számít, nekem éppenséggel nem. Ki kell tapasztalni. Úgy tudom, magas vérnyomásban szenvedőknek szokták javasolni. Az enyém alacsony, és világéletemben jó alvó voltam, ha iszok kávét, ha nem.
2022. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked.

[link]

Tehát HA alvásproblémáid vannak, akkor azt javasolják, hogy próbáld meg, hogy nem iszol kávét pl. délután 2 óra után. HA érzékeny vagy a koffeinre, akkor kerüld a fogyasztását. Azt nem írják, hogy ha egészséges vagy és semmilyen gondod sincs vele, akkor se kávézz későn. Csak annyit, hogy nem érdemes túlzásba esni vele, a túl sok koffein nem jó. Ha várandós vagy, ne igyál kávét, vagy csak keveset. Mértékkel fogyasztva vannak előnyei a kávéfogyasztásnak.

2022. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Aludni lehet, hogy alszol, de az alvás valódi célja, vagyis a szerveid regenerálódása nem megy végbe.
2022. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!