Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj hogy ha összerágom a...

Baj hogy ha összerágom a kapszulákat?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom "gyógyszerfóbiám" van, tehát egyszerűen nem bírom/merem bevenni a nagyobb gyógyszereket.

Az ilyen algopirinnel meg társaival elbánok, mivel szét lehet őket törni, de a kapszulákkal már gond van...

Pszichésen van valami gond, mivel nem "félek" a gyógyszertől, csak ahogy beteszem a számba, egyszerűen leblokkolok és nem tudok nyelni. Tudom furán hangzik. Szeretnék elkezdeni egy ilyen vitamin kúrát ezzel az "összerágós" módszerrel, de félek hogy lehet valami mellékhatása.

Kérlek segítsetek!


2010. szept. 8. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy baj hisz a szájban már emésztés folyik ott is csak felszívódik! Meg mire leér addig még minden hatása megmarad!
2010. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a fogaknak árt, ha szétrágod a gyógyszereket, kapszulákat. Kivéve persze a rágótablettákat. :)
2010. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1. A szájüregben szénhidrát emésztés folyik, a keményítőt bontja le az amiláz nevű enzim diszacharidokra, majd egyszerű cukrokra, a kapszulát magát nem emészti meg, de az igaz, hogy felszívódik a nyálkahártyán keresztül. Hogy ez jó-e azt nem tudom, annyira nem értek hozzá, biztos van aki ezt meg tudja mondani:)
2010. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van kapszulában a gyógyszer hogy ne oldódjon előbb Súlyos száj nyelőcső gyomor problémák lehetnek belőle a előbb olvad el és hat.
2010. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem véletlenül van kapszulában a gyógyszer.
2010. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Semmi bajod nem lehet tőle, és a fogaknak sem árt. Nevetséges is lenne. A gyógyszert általában 2 okból teszik kapszulába: az állaga olyan, hogy nem lehet, vagy nem érdemes tablettába préselni. A másik ok, hogy szép lassan oldódjon fel, és tovább fejtse ki a hatását. Nyugodtan kettészedheted a kapszulát, és akár két adagban kiskanálra kiszórva, vízzel beveheted. Mindenkinek van valami dilije. De ha hiányzik, utánna a kapszulát is megeheted.
2010. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Onnan tudom, hogy nekem az orvosom tanácsolta, hogy így szedjem.
2010. szept. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

22:51-es válaszadónál az igazság. A kapszulázásnak több célja lehet:

- a nyelőcső, szájüreg, gyomor védelme a hatóanyag irritatív tulajdonságaitól

- a hatóanyag védelme

- nem tablettázható hatóanyag bejuttatása

- több, együtt nem kedvezően tablettázható hatóanyag bejuttatása

- módosított hatóanyag-leadás (lassabban, időzítetten szabaduljon fel a hatóanyag), vagy célzott hatóanyag-leadás (intesztinoszolvens kapszula, azaz a bélben oldódjon, ne a gyomorban)

- íz-, és szagfedés


Több hirtelen nem jut eszembe. Jó lenne tudni, pontosan mit akarsz így bevenni, akkor jobban meg lehetne mondani, mi miatt van kapszulába töltve a hatóanyag. Mindenesetre komolyabb gyógyszereknél jobb lenne leszokni a szétrágásról, vagy valami kapszulától eltérő gyógyszerformát találni. Vitaminkúrát pedig biztosan meg lehet oldani úgy is, hogy nem kapszula-formájú vitaminkészítményt szedsz.

2010. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ez egy Revalid nevű gyógyhatású készítmény, komolyabb gyógyszereknél nem csinálnám ezt, inkább veszek mindennap egy üveg szirupot:D

2010. szept. 11. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
A vitamin úgy tudom nem árthat semmiképpen, viszont nem vagyok biológus. De gyógyszerek közül van olyan (ezt tudom, mert olvastam), ami ha a nyálkahártyán felszívódik, akkor súlyos bajokat okozhat, valamelyiket ezért teszik kapszulába, hogy ne a nyálkahártyádon keresztül szívódjon fel, hanem a gyomrodban.
2010. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!