Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez chron vagy colitis lesz?...

Ez chron vagy colitis lesz? Ugye nem?

Figyelt kérdés

2021 októberben volt egy rosszullétem, túl olajos rántott hagymát ettek(4 éve epe műtött vagyok, minden tudtam enni, néha volt lazább széklet, néha hasmenéses)

Azután nagyon rosszul lettem a hagyma utan, szorító gyomor fájdalom, hasi diszkomfort érzés, lazább széklet, ami nekem van egyébként is, verkepem jo volt, trombocyta szám ami 399 volt, es 350ba határ.. Es ezután x időközönként rosszulléteim voltak, olyan 2 hetente + - es tart 2-3 napig.... Decemberben már éjszaka hasfajas volt, kismedencei, es éreztem hogy a beleim görcsölnek egyhén, vagy nem tudom hogy írjam le.. Nehezen tudtam elaludni, rázott a hideg, sbora mentem be, 37,2 es fehérvérsejt 13 volt (11 a határ) aztán 3 nap utan már ettem mintha mi se történt volna, elmúlt és ettem egesznap. Persze felkerestem gasztroenterológust, kért calprotectin tesztet, es széklet tenyésztést is mindenre, vér stb, minden negatív lett . Majd 2022.01.10en ismét rosszul lettem, hasam fájt éjszaka, és reggel már lazább széklet volt, szorító erős gyomor fájdalom, hidegrázás, 37,2..próbáltam enni reggelit, de utana 4x ment a hasam még, majd déltől már nem volt hasmenésem, de mivel egesznap szorított a gyomrom igy bementem sbora ismét.. Fehérvérsejt 14 lett(11 határ) 38,4 volt a lázam, majd itthon már csak hőemelkedés.. Utána másnap elmentem a gasztroenterológusomhoz ahol a calprotectin teszt eredménye 190 lett, azt mondta ne aggódjak, 50 az a labor határ, de a gasztron 300 tol nézik, közben en 2 hónapja noacid savcsokkentot szedek es azt olvastam hogy álpozitiv eredményt adhat calprotectinnel, nem tudom mennyire emelkedhet meg, nem e azért lett 190 nekem?? Közben azóta is még mindig van enyhe hőemelkedésem 37,1,vagy 36,8-9 között ugrál... Es tartok tőle hogy vagy chron vagy colitisem van.. Hasmenés óta nincs hasmenésem, napi 1x van széklet, de lazább, es vékony... mennyire tud ilyen értéket adni? Természetesen tükrözés lesz alól, felül (5 éve volt akkor negatív volt minden), lesz újra kilégzéses teszt, anno 5 éve sibo volt.. Mri enterografia is lesz, ez negatív volt 5 éve. Hőemelkedés lehet ibd tol esetleg, most alakulna ki? Október óta egyébként fogytam 5-6 kgot. Ha elmulik 2-3 nap utan, akkor meg egesznap csak eszek.. Akkor jönnek vissza lassan a kilok, aminek örülök. Orvosom aki jártas ibd betegségekben, erre szakosodott, szerinte ez nem chron es nem is colitis.. De neten mindenhol az van ahol 50 felett van calprotectin az már ibd

Ultrahang negatív, hasi röntgen is.

Már sírtam is hogy valószínűleg ibd😞

Mikor leadtam a széklet calprotectin a tenyésztést normális volt a székletem, max vékony amit észrevettem még


2022. jan. 20. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer eszméletlenül görcsölt mindenem és fájt, a neten utánanézve kiderült hogy méhen kívüli terhesség lesz. Férfi vagyok…


Ha azon stresszelsz hogy biztos az mert a neten az volt a 10 évig ezt tanuló doki szerint meg nem, akkor ne sértődj meg, de itt a probléma és nagyon jól tudja magát pszichésen szivatni az ember, ha rágörcsöl.


Ez egy csúnya véleménynek tűnik, ha gondoljátok lepontozhatjátok, nem is vagyok jártas ebben, de tényleg úgy gondolom, hogy egy jó nagy NYUGI MÁR talán segítHET ezen.


Kitartást és jobbulást! Menj más dokihoz is és beszéld ezt meg vele.

2022. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi kérdés, de kiderült, hogy mi volt a baj? Nekem puffadás van és laza széklet de így visszatérően nekem is. Meg volt vérzés, de azt proktológus megnézte és megtalálta az okát.

De tervezek további vizsgálatokra menni. Tavaly a vérkép és uh teljesen negatív volt. Glutén teszt is az volt.

2022. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!