Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oké-oké, 7 nap a karantén, de...

Tukk78 kérdése:

Oké-oké, 7 nap a karantén, de honnan számítva?

Figyelt kérdés

Mondjuk hétfőn kezdődnek a tünetek, a teszt szerdán pozitív (fiktív példa). A karanténkötelezettségi adatfelvételi lapon ugye az áll, hogy amennyiben voltak tünetek, akkor a tünetek kezdetétől számított 7. nap 24:00 óráig tart a karantén.


Oké, fenti példa alapján hétfőn kezdődtek a tünetek. KÉRDÉS: akkor most a hétfő beleszámít e a 7 napba, vagy az azt követő első nappal, az az keddel kezdődik e a karanténkötelezettség?


Sajnos erre vonatkozó infót sehol sem találtam, mindenhol az szerepel, hogy a tünetek kezdődésétől számított 7. nap 24:00 óráig van karantén, lehet én komplikálom túl, de nekem ez nem egyértelmű.


2022. jan. 21. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Fiktív válasz.

Az első tünettől kezdve, amiről TUD a háziorvos.

2022. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem a pozitív teszttől rakott karanténba
2022. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: tudja a háziorvos. Az naptól vett tápra.... Ha jól értem akkor az én esetemben az első tünet és az első táppénzes nap (kvázi az orvos tudomására jutásának a napja) ahonnan számolandó ezek szerint a karantén. Köszöntem.


Második: ha tünetmentesen mész tesztre, és pozitív lesz a teszt, akkor attól a naptól számolják a karantént. Viszont ha van tüneted, akkor a tünetek kezdetének a napjától számolják - illetve, ahogy első is írta, amikortól tud róla a háziorvos.


A fiktív a napokra vonatkozott, nem hétfő és nem szerda az esetnapok, bár így utólag tök mindegy, minden esetre köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 21. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!