Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A digitális lázmérők egy...

A digitális lázmérők egy kicsit kevesebbet mérnek, mint a régi higanyos lázmérők?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben. Van, amikor kevesebbet mérnek, van amikor nem.
2022. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én azt találtam megoldásnak, hogy előmelegítem. Ami azt jelenti, hogy időben kb. annyit hagyom bent, mint az analógot és kivétel előtt fél perccel kapcsolom be. Ekkor mér legközelebbi értéket a hagyományoshoz.

Lehet, hogy érdeme lenne valami drága készüléket venni érzékeny szenzorral (ha van ilyen különbség), akkor betöltené a szerepét, azaz pár mp alatt valós értéket tudna mérni.

2022. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bízom ezekben a digitálisokban, különösen azért nem, mert a hozzájuk való elem működési képessége miatt az egész "rendszerből" hiányzik a megbízhatóság, tehát a nem megfelelő működést mindig rá lehet fogni egy másik alkotórész alkalmatlan minőségére.
2022. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
A higany sosem romlott el, nem kellett bele újratölteni az elemet:) Semennyire nem veszélyes az emberre, én dolgoztam higannyal és vegyületeivel (kalomel) a laborban.
2022. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez volt a tapasztalat. Üveges mérőt használunk, de már új, nem higanyos. Pontosabb.
2022. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a gyógyszertárban csak digitálisak voltak.
2022. jan. 28. 08:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Ismerősöm mondta, hogy neki a digitális mindig kevesebbet mér, mint a régi higanyos.
2022. jan. 28. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!