Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszert vesztek be...

Milyen gyógyszert vesztek be lázcsillapításra? Hány fokos láz fölött?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Rubophen-t 39,5 fölött
2022. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen gyógyszert vesztek be lázcsillapításra?"


Algopyrin, Panalgorin, vagy Advil Ultra Forte (400 mg Ibuprofen) lágy zselatin kapszula


"Hány fokos láz fölött?"

Változó. Nekem pl. 37.5°C felett is képes vagyok "kutyául" érezni magam, Ha nagyon fáj a fejem, akkor már beveszem a gyógyszert. Egyébként csak 38°C felett.


By the way: az általam utoljára halott "legfrissebb" protokoll szerint, nem kell azonnal csillapítani a lázat, mert ez a szervezet védekezése a kórokozók ellen (a magas hő), és jó néhány bacinál beválik.

Viszont a hosszadalmas magas testhő megterheli a keringést (tudtommal), szóval, tartós, magas láz esetén érdemes csillapítani.

2022. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Algopyrint szoktam bevenni 39 felett.


Az alatt hagyom dolgozni a szervezetemet. Egyébként arra lettem figyelmes, hogy ha hagyom magam tovább lázas állapotban akkor a gyógyulási idő lerövidül. Régen 37,8-tól mindig gyógyszert vettem be és még utána napok múlva is visszalázasodtam. Így meg, hogy nem húzom le egyhamar, így 1-2 napig vagyok beteg.


A #2-es hozzászóló egyébként leírta, hogy mi az oka ennek.

2022. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!