Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudok egy évben 45-nél többszö...

Tudok egy évben 45-nél többször adni vérplazmát?

Figyelt kérdés
Kb fél éve rendszeresen járok plazmázni, amit ugye évente 45 alkalommal lehet megtenni. A kérdésem az lenne, hogy ha elérem ezt a 45 alkalmat akkor másik cégnél tudok újabb 45x menni, tehát a különböző plazmaferezis-cégek adatbázisa (melyben az szerepel, hogy hányszor voltam) valamilyen szinten összeköttetésben áll egymással, vagy egyáltalán nem fog kiderülni?

2022. jan. 29. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
És a 45 hogy jött ki?
2022. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg évente annyiszor lehet plazmát adni, de ez a kérdés szempontjából irreleváns
2022. jan. 29. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Akkor ne akarj többször. Nyilván nem véletlenül van.
2022. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez még mindig nem válasz a kérdésemre.
2022. jan. 30. 01:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudsz. Persze nem érdemes többet, mint amennyit előírnak maximumnak. Leadod az egyik helyen a 45öt, utána ha van a közeledbe másik, akkor oda is beregisztrálsz aztán adod a többit.
2022. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ

Amúgy sem járok túl sűrűn, átlagban heti 1x, max 2x, de valamikor hetekig egyáltalán, szerintem nem lesz gondom belőle.

2022. jan. 31. 00:15
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát így aligha fog összejönni egy év alatt a 45, tudod, 52 hét egy év.


Egyébként törvényi előírás az évi 45 alkalom, aztán azt is törvény írja elő, hogy évente 1-szer köteles minden plazmaadó vért is adni az Országos Vérellátónál, valamint a költségtérítés összegét is törvény határozza meg, a minimálbér bizonyos százalékát lehet adni csak, jelenleg 5500 ft. Ezért csinálják a plazmaközpontok úgy, hogy a többit utalványban adja mindenféle kérdőívért cserébe.

2022. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt írtam heti 1-2 alkalommal járok, vegyük mondjuk hogy átlag 1.5x megyek, így 30 hét/7.5 hónap alatt megvan az éves max, mire letelik az 1 év addig még hátravan 4.5 hónap. Egyébként ismerem a szabályokat, ahova jelenleg járok ott azt hiszem 5.500+2.500Ft-os a felosztás, de a teljes 8.000-et kpban adják, illetve minden 5. alkalommal jár egy kis bónusz pénz, továbbá pontok is gyűlnek, amit ki lehet venni egy idő után, mindet készpénzben adnak, itt nem utalványoznak.
2022. febr. 10. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!