Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg van szaga a Covid-nak?...

Tényleg van szaga a Covid-nak? Hogyan csinálja a munkatársam?

Figyelt kérdés

Portán dolgozok már lassan 2 éve. Tavaly szeptemberében összevonták a cégnél a 2 portát, mármint lezárták az egyiket. Így a főbejáratinál vagyok most. Mindig 2-en vagyunk így, a cég nem akart kirúgni szerencsére senkit. Az egyik munkatársam akivel lenni szoktam képes megmondani, hogy ki Covid-os. Szerinte szúrós szagúak a fertőzöttek lehelete, amit még maszkon keresztül is érezni picit. Amikor ezt először mondta nekem, azt hittem hogy csak ugrat. De kitartott mellette. Utána én szimplán hülyének gondoltam emiatt, de mondta, hogy bebizonyítja. Január eleje óta mikor én is ott voltam mellette, 6 emberre mondta, hogy "ő Covid-os". Majd meg is kérdezte tőlük, hogy nem-e fertőzöttek. Mindannyian nemet mondtak. Én nem láttam rajtuk semmit. Miután ő megérezte, a 6-ból 5-nél bebizonyosodott a fertőzés, kb. 1 hétre rá ahogy a munkatársam észrevette egyikük sem ment már dolgozni. Nekem hétfőn mondta azt, hogy én is elkaptam, és ne legyek ott közvetlen mellette. Szerda estig tökéletesen voltam, nem éreztem semmit, semmilyen tünetem nem volt. Estére nyomott lett a fejem (nem mondanám fejfájásnak, inkább mintha belül megemelkedett volna a nyomás), és elkezdett fájni a torkom. Péntek estére megjött a PCR eredménye, pozitív lett. Tehát nálam is igaza lett a munkatársamnak, 7-ből 6 embernél megmondta hogy fertőzött.

Hogyan képes erre? Tényleg meg lesz érezni szaglás alapján azt, ha valaki Covid-os? Mert valahogy a munkatársam képes rá. Ha nem szaglás alapján, akkor hogyan csinálja? (Mondhatjuk, hogy véletlen, hiszen ha mondjuk 100 ember lett volna az elmúlt időben nálunk Covid-os, akkor nem csoda ha megérez belőlük 6-ot. De összesen kb. 20 lettek fertőzöttek, akik közül elég sokan autóval járnak, így nem is találkozhatott velük közelről. Szóval kb. 80%-osan pontos lehet a megérzése.)



2022. jan. 30. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Ez kamu. Most olyan fertozo az omikron ,hogy mindenkin atmegy. El ne hidd a marhasagait.
2022. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én a náthát érzem a leheletből, annak is van egy jellegzetes szaga.
2022. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__115..


Kutyák is érzik, szóval csak annyi kell hogy nagyon jónl szaglása legyen.

2022. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

"Majd meg is kérdezte tőlük, hogy nem-e fertőzöttek. Mindannyian nemet mondtak."

Nekem is vannak ilyen munkatársaim. Megkérdezem őket, hogy covidosok-e, mert taknyuk-nyáluk egybefolyik, izzadnak, tüsszögnek, mire ők: á, dehogy, csak egy kis megfázás.

Nem nagy bravúr.

2022. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerősöm mióta covidos volt, szintén azt mondja, hogy furcsa szagot érez, ha covid fertőzöttel találkozik. Simán megmondja ki fertőzött.
2022. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én voltam Covidos és éreztem ilyen furcsa szagot az orromban, amit semmivel sem tudtam összehasonlítani....
2022. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!