Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt szerencsém megtapasztalni...

Volt szerencsém megtapasztalni hogy milyen szélsőségesen igazságtalan tud lenni az élet. Szerencsére nálunk van állami egészségügy és sokaknak van saját ingatlana. Az USA-ban hogy oldanak meg egy hirtelen, tartós lebetegedést az emberek?

Figyelt kérdés

Rossz családi hátterem volt, de keményen dolgoztam és elkezdtem tanulni is. Jól kerestem, kilátásban volt hogy ha elvégzem a tanfolyamom akkor még jobban keresek majd. Ráadásul nem voltak nagy igényeim, keveset költöttem.

Aztán lett több egészségügyi problémám. Évek óta sokkal kevesebb, egyszerűbb munkát tudok végezni. Keveset keresek, viszont sokat költök az egészségemre. A tanfolyamot nem tudtam befejezni. A tartalékaim feléltem, a jelenlegi fizumból gazdálkodom.

Radásul én még szerencsés vagyok, a legdrágább dolgokat pl. orvosi konzultáció, műtétek nálunk állja az állam. Meg időközben örököltem egy panelt, ez hatalmas spórolás. Nyilván az életmód váltás, a gyógyszerek és az alternatív gyógymódok pénzbe kerülnek. Vannak olyan magán orvosok akikhez érdemes elmenni. Azt viszont el sem tudom képzelni mi lenne ha még a jelenlegi orvosi ellátást sem állná az állam és még mindig albérletben élnék.

Az USA-ban mit csinálják? Ha valaki lebetegszik akkor kifekszik az út szélére megmurdálni? Vagy jó biztosítást köt? Vagy hitelt vesz fel és reménykedik hogy vissza tudja fizetni? El sem tudom képzelni. Nálunk is nagy hátrány a rossz családi háttér, rossz oktatás, betegségek. Jelenleg én épp hogy boldogulok. Úgy érzem jó irányba haladnak a dolgok, de ha egy hangyányit rosszabbul alakultak volna a dolgok akkor már döglődnék rendesen.



2022. febr. 1. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó állással jó biztosítástuk van, de az drága is, vagy talán a munkáltató fizeti.


De én is sokszor gondolkodtam ezen, hogy egy szegény család az mit csinál, ha eltörik a lába/vakbélműtét kell, akármi. Több tízezer dollár is lehet a számla, hogy a fenébe fizetik ki? Vagy részletben fizetik ki míg élnek? Vagy gyűjtést szerveznek a gofundme-n?

2022. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Na, 2010 ellőtti banda megint privatizálni akarja az egészségügyet, privatizálni akarja a kórzáhatakat.

Nyugdíjasokkal is fizettetni akarják a TB-t.

Általános vagyonadót és ingatlanadót akarnak bevezetni.

.

2008 tavaszán ezt töröltük el a népszavazáson. Ebbe bukott bele Gyurcsány és Bajnai.


Nem titkolják, Márki-Zay ki is jelentette, és Gyurcsány is.

.

Prédára lesve várnak a külföldi "befektetők", hogy megszerezzék az energiaszolgáltatást, a víz szolgáltatást. A fővárosban már egy vállalatba koncentrálták a temetkezési vállalatokat, a kertészetet, a távfűtést.

A választásokig várnak az eladásával.

A távfűtéssel kapcsolatos szolgáltatásokat, pl. a szerelést már kiszervezték, s több, mint 30 ezer forintért idő előtt kötelezően lecseréltetik a radiátor hőfokmérőket!

.

Amint megtörténik a választás, mindegy, milyen eredménnyel, a fővárosban mindent eladnak, ami mozog és ami le van betonozva.

.

Ha hatalomra kerülnének, nemcsak az ország teljes vagyonát, hanem az állampolgárok magánvagyonát is meg akarják szerezni. Német ingatlan multik várnak prédára, hogy a vagyonadó, ingatlanadóval, az elszabadított rezsiárakkal tönkretett és eladósított állampolgárok lakásait a végrehajtó maffia által fillérekért megszerezzék.

.

Ez volt Gyurcsány/Bajnai alatt, és ez vár ránk, ha a szavazók nincsenek észnél.

.

A fizetős szakképzés és felsőfokú oktatás csak hab lenne a szartortán.


Nagy a veszély! Sokan nem fogják fel, a fiatalok meg nem tájékozódnak, hogy mi volt, és nem figyelnek oda, hogy ezek miket mondanak! Pedig MZP ebben nem hazudik. Valóban az a programjuk, amit mond.

Mögötte nincs párt, nem keresztény és nem jobboldali.


Ultraliberális ügynök, a háta mögött Gyurcsányékkal, és azokkal, akik őket is mozgatják.


Ha ezek hatalomra kerülnek, megnyitják a határokat és azonnal állampolgárságot adnak és szavazati jogot a megszálló barbároknak.

Akkor pedig mindennek vége, mert hiába kapnak észhez a baloldali, átvert szavazók, soha többet nem tudjuk elkergetni őket.

.

Gyurcsány azt mondja cinikusan, hogy nem bontanák le a határokat. De nem is őriznék. Mindig is ellenezte, mert nem a magyarországi érdekeket képviseli, hanem a globalista birodalomét.

Lásd Franciaország.

2022. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebből a filmből megtudhatod, hogy mi történik az Usa-ban ilyen esetben: [link]
2022. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Amerikához ehhez mi köze van te szerencsétlen? Jelentelek.
2022. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mármint a 2-es hozzászólás.
2022. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kivétel a propagandát. Szerintem az elmúlt 30 évben mindenki szart a népre. A szocik létrehoztak egy nem túl jó de ingyenes egészségügyet. Ezt nem merte egyik part sem lebontani egyik pillanatról a másikra. Ha az egészségügyi, vagy oktatásban dolgozók önzőbbek lennének mind elmennének a magán szektorba vagy külföldre. Márkizay tudtommal nem a létfontosságú műtéteket tenné fizetőssé hanem azokat a dolgokat amiket már most sem tud ellátni az egészségügy. Pl. az első konzultációkról beszélt.

Mindegy is, az összes gengszter kivéve a Kétfarkút.

2022. febr. 1. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne etesd a trollt.
2022. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elkezdtem nezni amit a harmas hozzaszolo linkelt. Nem tudom be fogom e fejezni mert egyszeruen szivszaggato!
2022. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!