Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elérni, hogy...

Hogy lehetne elérni, hogy alacsonyabb legyen a pulzusom?

Figyelt kérdés

Kezdő plazmaadó vagyok, és az első alkalommal nem volt probléma, bár magas pulzust mértek, de még határérték alatt volt. Második alkalommal viszont az istenért sem akart lemenni 110 alá (a legmagasabb 118 volt, a legalacsonyabb 114). A doki egyébként rábólintott volna, de kiderült, hogy a rendszert nem tudja felülbírálni, szóval aznapra ki lettem zárva. Tehát pocsékba ment egy csomó időm.

Nem akarok még egyszer így járni, de gyógyszert sem akarok szedni, ha nagyon nem muszáj.

Egyébként a magas pulzus oka az lehetett, hogy gyalog mentem, és siettem. Nincs túl messze a központ, de azért közel sem. Ugyebár jó sokat kell előtte inni, ezért majd' bevizelek útközben. Így meg persze hogy jobban kapkodja a lábát az ember...



2022. febr. 1. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De alapból magas a pulzusod, vagy csak akkor ott magas volt? (Amúgy ha előtte loholtál, nyilván magas, nem értem mi ezzel a kivetnivalójuk.) Ha csak fizikai megerőltetés után ilyen, akkor a legegyszerűbb, ha legközelebb korábban indulsz, és lassabban sétálsz.
2022. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
nézegesd nyugalmi helyzetben ha akkor is magas akkor háziorvos..de a plazmázás is oka lehet az sem túl egészséges
2022. febr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres testmozgás hosszútávon lassíthatja, de mire ez úgymond "megtérül", lehet, a plazmaadásról már le is tettél
2022. febr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Máskor is magas? Vagy csak mozgás után?


A legjobban a reggeli, ébredés utáni, de még az ágyban fekve megmért pulzus mutatja a nyugalmi értéket.


Ha ez is magas, akkor érdemes elmenni kardiológushoz egy kivizsgálásra. Addig természetes gyógymódokkal tudod levinni (galagonya, fehér fagyöngy tea például)

2022. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!