Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ittam egy olyan pohárból...

Ittam egy olyan pohárból aminek a külsején falfesték volt. Ettől lesz valami bajom?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha a belsejében lett volna akkor se feltétlen.
2022. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. És ha pálinka volt a poháron belül, az még fertőtlenít is :)
2022. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
#3-as! Nálad a pont!
2022. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ittam egy olyan pohárból aminek a külsején falfesték volt. Ettől lesz valami bajom?"


Ez komoly? Miért lenne? A legtöbb bögrén kívül festék van, valami minta. Emberek milliói isznak naponta ilyen bögréből. És túlélik.

2022. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos festők se a festéktől halnak meg, hanem az oldószertől (pálinka, sör, stb) :D
2022. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vélhető, hogy csak lenyaltál egy keveset a rászáradt festékből, de ez majdnem mindegy, ha érezted az ízét. Minden festéknek utána nézhetsz az Interneten a biztonsági adatlapjának (erre találták ki). Annak a 3. pontjában fel vannak sorolva az összetevők. Csak akkor kell izgulnod (de ez már mostanra kijött volna rajtad)ha valamelyik összetevőre allergiás vagy. Ha tudod, hogy mire vagy allergiás, akkor rögtön megtudod a felsorolásból, hogy szerepel-e ott? Ha tovább olvasod a biztonsági lapot ott meg is találod, hogy mit kell tenned. Azt vedd figyelembe, hogy a veszélyek nem ilyen lényegtelen mennyiségek esetén jönnek elő, hanem ha pl. beleittál volna, vagy a bőröddel sokáig érintkezett volna, esetleg belélegezted volna a kipárolgó gőzeit. De neked csak az allergia jöhet szóba, ami sajnos már a legkevesebb érintkezéstől is előjöhet (Pl. ha ebben a festékben akárcsak 0,001%-ban van olyan összetevő amire allergiás vagy már gondok lehetnének. De tuti, hogy nincsenek, mert akkor már a kérdést sem tudtad volna megírni, hogy ne duzzadna a szád, nehezen kapnál levegőt, vagy viszketnél és csalán-szerű kiütésid lennének. Ha ilyeneket nem tapasztaltál, akkor nyugodj meg, mielőbb mosd el a poharat és legközelebb ne festéket igyál belőle, hanem egy deci jó vörösbort.
2022. febr. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 after stroke ***** válasza:
Szerinted a szobafestők mennyit lenyelnek a munkájuk során? Én nem vagyok ugyan piktor, de SK szoktam megoldani a festést, és rendszerint estére szemem szám tele van festékkel.
2022. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!