Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kertészkedés mint foglalkozá...

A kertészkedés mint foglalkozás mennyire káros az egészségre?

Figyelt kérdés
A fiam 14 éves és kertész(zöldségtermelő) akarna lenni.Már most vannak tervei,hogy mit termeljen és az mennyit fog hozni neki. Amúgy introvertált tipus,csendes,nem egy közösségi gyerek.Csak úgy tudom a folyamatos fizikai munka,görnyedt testhelyzetek,állandó hajoldozás,meg növényvédelmi szerek használata káros az egészségre.Nem akarom,hogy 40 éves korára elkopjanak az izületei,vagy rákos legyen a növényvédő szerek,műtrágyáktól.
2022. febr. 6. 08:11
 1/4 anonim válasza:

Ha fizikailag pl kapálva, hajuldozva akar kertészkedni, akkor az életben nem él meg belőle. Ez csak hobbinak jó.

Akik kombájnal meg gépekkel művelnek nagy területeket, azok megélnek ebből a munkából. Viszont az ilyen indulás + a föld az sok-sok millió. Viszont nekik nem fajdul meg a hátuk.

2022. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Pl mi falun lakunk. Van egy jó nagy kertünk (kb 50x200m). Faterom egész életében kertészkedett pl biokertészet a hobbija. Viszont van rendes munkája is, hiszen a kertészkedésből így nem lehet megélni. Nekem is tetszett, de feladtam. Most volt tél a komposztot kellett forgatni. Pár hete kint kellett kínlódni hogy fellazítsuk a földet a máknak. Állandóan jönnek a gazok, és lótetük eszik ki az ősszel elvetett növények gyökereit. Mindig képbe kell lenni, főleg ha jön a tavasz. A családunkból 3-an segítünk az öregnek, és apám az aki télen-nyáron kint van és nyomja. Mégis van hogy jönnek a betegségek (pl évek óta elszállt a borsó) bizonyos növények nem úgy nőnek (pl krumpli, tök) ahogy eddig szoktak stb, stb. Talán az eper nálunk amiből el lehetne adni, de azt is inkább odaajéndékozzuk rokonoknak, és lefagyasztjuk télre.

A boltba, áruházakba ha el is akarná valaki adni, akkor még féláron se vennék meg mint ahogy kint van épp a pultban. Számomra látszik az hogy egy ember még önmagát is nehezen tartja el. Jó néha van sok sárgarépa, zöldség, de nehéz eltárolni, és senki nem ad érte annyi pénzt amiért megérné a napi 6-8 óra munkát.

Szóval ez ilyen. Ha az ember az össz idejét rászánja, akkor sem él meg belőle. Nemhogy eladná még....


Ha van az embernek több hektár földje, és pár john deere meg pár száz millió kiépíteni az öntöző rendszert, és államilag bebiztosítani a területet, akkor bele lehet vágni. Egy ember viszont kapákkal, ásókkal semmi vizet nem zavar. Sajnos. (Nekem is azért lett elegem az életből.)

2022. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos tornazni, de a kinti munka pont hogy jot tesz az egeszsegnek, ha nincs tulterhelve. A novenyvedoszerekhez nem ertek, de vannak novenytipusok amik rezisztensebbek asszem.
2022. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!