Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kell-e tetanusz elleni oltas?

Mayan125 kérdése:

Kell-e tetanusz elleni oltas?

Figyelt kérdés
Nehany oraval ezelott kerteszkedes (gazolas) kozben belement az ujjamba egy tuske. Nagyon fajt de szinte nem verzett csak egy picit, lemostam es lefertotlenitettem azonnal. Adassak-e be magamnak tetanusz oltast? Nagyon aggodom :(

2019. jún. 18. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adass.
2019. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugi menj el holnap a háziorvoshoz majd ő megmondja hogy kell.
2019. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen parányi sérülés miatt Tetanusz oltás? Viccelsz? Majd, ha beleléptél volna egy rozsdás szegbe, vagy megharapott volna egy kutya, no akkor kellene a Tetanusz oltás. Esetedben erre semmi szükség nincs.
2019. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tuske folddel szennyezett volt, radasul a kert azon reszen ahova a kutyank vecezni jar es a szomszed tanyaja is ott kezdodik.. emiatt nem vagyok nyugodt
2019. jún. 18. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Holnap reggelre úgyis látni fogod az ujjad reakcióját. Ha vörösödik, duzzad, esetleg mutasd meg orvosnak. Éjjelre tegyél rá egy kis hideg vizes borogatást.
2019. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le egyébként nem lesz semmi bajod, ez olyan mint mikor megkarmol egy kicsit a macska, (Elötte azzal a lábával ásta el a kakiját) még sem rohan senki tetanuszért.
2019. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Földdel szennyezett mély sérülés esetén kell a tetanusz. Azt, hogy ez csak karcolásnak számít vagy olyan mély seb, aminél már kialakulnak a tetanusz baktérium számára kedvező anaerob viszonyok, a Gyakori közönsége nem fogja tudni eldönteni, csak Te vagy egy orvos. Nem azt kell nézni, hogy másnapra bepirosodik vagy bedagad - az más bakteriális fertőzés. Az is fontos, hogy mikor voltál utoljára oltva tetanusz ellen, ha 5 éven belül, akkor biztosan nincs ezzel teendőd.
2019. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Neeeee! Semmi esetre se. Az oltás mellékhatásai dúrva lehet.
2019. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat, kulonosen 7-esnek, sikerult visszarantanod a realitas talajara :)
2019. jún. 27. 20:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Szoval egy rozsatuske pont az pl, amire kell a tetanusz. Mely szurt seb, folddel szennyezett. Miert kene megvarnod, hogy horror-fertozesed legyen?

Ha csak 1% az esely a fertozesre, mar megeri beadatni.

Ja, es mikor kaptam oltast, nem hittem el, hogy mar kesz is van.

2020. szept. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!